همکاری وزارت علوم و مرکز ملی اندازه شناسی گسترش می یابد

۳۰ شهریور ۱۳۹۴ | ۱۵:۴۸ کد : ۲۲۴۰ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۹۲۴
پس از رایزنی ها و تبادل نظرات در جلسه مشترک مرکز ملی اندازه شناسی و دفتر امور پشتیبانی پژوهش و فناوری وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری، بر گسترش همکاری های دوجانبه تاکید شد.به گزارش روابط عمومی وزا...
 پس از رایزنی ها و تبادل نظرات در جلسه مشترک مرکز ملی اندازه شناسی و دفتر امور پشتیبانی پژوهش و فناوری وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری، بر گسترش همکاری های دوجانبه تاکید شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این نشست مشترک که با حضور دکتر بختیاری مدیرکل دفتر امور پشتیبانی پژوهش و فناوری وزارت علوم و دکتر معدنی پور رئیس مرکز ملی اندازه شناسی در این مرکز برگزار شد، بر ضرورت  استفاده از پتانسیل ها و امکانات دانشگاهها ، کالیبره کردن دستگاهها و ابزار توزین آزمایشگاهی  دانشگاهها با همکاری مرکز ملی انداره شناسی تاکید و مقرر شد  شرکت های تولید کننده تجهیزات تحقیقاتی و آزمایشگاهی ساخت ایران جهت دریافت استاندارد تجهیزات خود به مرکز ملی اندازه شناسی معرفی شوند .
همچنین با تاکید بر اینکه می بایست مرکز ملی اندازه شناسی به عنوان یک مرکز پژوهشی تحقیقاتی در ارتباط تنگاتنگ با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشد مقرر گردید کلیه آزمایشگاههای تحت پوشش وزارت علوم در راستای ساماندهی و استاندارد سازی به مرکز ملی اندازه شناسی معرفی شوند. 
اعضای این جلسه موافقت کردند در قالب یک تفاهم نامه همکاری فی مابین مرکز ملی اندازه شناسی سازمان ملی استاندارد ایران و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گسترش یافته و مرکز ملی اندازه شناسی در تجهیز کلیه آزمایشگاههای تخصصی خود از مساعدت مالی دفتر امور پشتیبانی پژوهش و فناوری آزمایشگاههای وزارت علوم برخوردار شود. 
همچنین در این نشست موافقت شد مرکز ملی اندازه شناسی تلاش  برای راه اندازی رشته اندازه شناسی  در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری راه اندازی جهت تامین نیازهای خود در حوزه نیروی انسانی متخصص مورد نیاز آزمایشگاهها اقدامات لازم را انجام دهد. 
گفتنی است در پایان این جلسه مدیران و کارشناسان دفتر امور پشتیبانی پژوهش و فناوری وزارت علوم از آزمایشگاههای جرم، دما، ابعاد، سیستم های توزین و الکتریکال مرکز ملی اندازه شناسی بازدید کردند.
.