همزمان با اختتامیه نمایشگاه و پژوهش و فناوری از ماده ضدعفونی کننده پرورش آبزیان رونمایی شد

۲۶ آذر ۱۳۹۳ | ۱۷:۲۹ کد : ۲۲۲۷ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۷۱۹
همزمان با اختتامیه نمایشگاه و پژوهش و فناوری و با حضور دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم و رئیس ستاد ملی پژوهش و فناوری از ماده ضدعفونی کننده سالم و مجاز پرورش آبزیان ر...
 همزمان با اختتامیه نمایشگاه و پژوهش و فناوری از ماده ضدعفونی کننده پرورش آبزیان رونمایی شد
همزمان با اختتامیه نمایشگاه و پژوهش و فناوری و با حضور دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم  و رئیس ستاد ملی پژوهش و فناوری  از ماده ضدعفونی کننده  سالم و مجاز پرورش آبزیان رونمایی شد .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،  دکتر مصطفی شریف روحانی دبیر کانون هماهنگی دانش و صنعت آبزی پروری  در مراسم رونمایی این محصول گفت : تحقیقات برای جایگزینی مالاشیت از سال ۱۳۸۲در موسسه تحقیقات علوم شیلات کشور و با همکاری دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران آغاز شد و بعد از ۸ سال تلاش ،این  اختراع در سازمان پژوهش های علمی وصنعتی ایران به تایید علمی رسید.
 وی افزود : با پیگیری کانون هماهنگی دانش و صنعت آبزی پروری و انعقاد تفاهم نامه تجاری سازی دانش فنی کاربرد اسانس آویشن شیرازی به عنوان داروی ضد عفونی کننده آبزیان پرورشی، فیمابین موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور و شرکت داروسازی باریج اسانس (دانش بنیان) در دومین فن بازار ملی کشور ، اولین داروی گیاهی دامپزشکی آبزیان با نام تجاری آویشیت به تأیید سازمان دامپزشکی کشور رسید و موافقت اولیه تولید را دریافت کرد.