نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان: پارک های علم و فناوری ظرفیتی برای تبدیل ایده به ثروت هستند

۲۱ آبان ۱۳۹۳ | ۱۴:۰۶ کد : ۲۲۰۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۴۱
آیت الله غلامعلی نعیم آبادی امام جمعه بندرعباس و نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان گفت: پارک های علم و فناوری یکی از ظرفیت هایی است که ایده ها را تبدیل به ثروت می کند. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم...
آیت الله غلامعلی نعیم آبادی امام جمعه بندرعباس و نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان گفت: پارک های علم و فناوری یکی از ظرفیت هایی است که ایده ها را تبدیل به ثروت می کند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، آیت الله نعیم آبادی در دیدار رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان و شرکت های دانش بنیان با بیان اینکه ایده سرآغاز یک حرکت است گفت: در دنیای امروز از افسانه ها و اسطوره ها ایده می گیرند چرا که معتقدند پشت این افسانه یک واقعیت است.
وی افزود: افسانه دارای یک منشا است، خیلی ها در بچگی خیال هایی داشتند و هیچ کس هم فکر نمی کرد که این خیال در آینده تبدیل به یک صنعت شود. یکی از این خیالات پرواز در آسمان ها بود که بعدها تبدیل به صنعت هواپیمایی شد و در ادامه فضا نوردی شکل گرفت. این حرکت نشان دهنده نتیجه ایده ای است که در ذهن هاست.
نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان تصریح کرد: متاسفانه در کشور ما آنچه که خودمان داریم جدی نمی گیریم کما اینکه دستاوردهای بزرگانی چون بوعلی و ذکریای رازی راهم زمانی با دید تمسخر می دیدند اما بعدها دیدیم که بیماران زیادی در طول صدها سال با نسخه شیخ الرئیس شفا گرفتند.
وی  همچنین  با بیان اینکه فراموشی دستاوردهای گذشته یکی از دردهایی است که کشور ما به آن دچار شده است ،گفت: متاسفانه در فرهنگ ما این گونه شده که وقتی یک طرح جدید آمد طرح گذشته فراموش می شود در صورتی که طرح نو باید مکمل کهنه باشد.
آیت الله نعیم آبادی با تاکید بر اینکه ما باید به خودمان بر گردیم، افزود: ما ظرفیت هایی داریم که به راحتی از کنار آن می گذریم و اعتنایی به آن نمی کنیم.
امام جمعه بندرعباس با بیان اینکه اتفاقات خوب همواره به دست پا برهنه ها محقق شده است، افزود: سرمایه داران همیشه بعد از اختراع وارد عمل می شوند و آن هم برای سودی که از اختراع بدست می آورند در صورتی که کار اصلی را شما می کنید و این قابل تقدیر است.
وی با بیان اینکه شاهد اتفاقاتی خوبی در حوزه پارک علم و فناوری در استان هرمزگان هستیم، خاطرنشان کرد: مشکلات زیادی سر راه تبدیل ایده به عمل وجود دارد اما فعالان این عرصه نباید کارشان را بخاطر نبود امکانات متوقف کنند.
آیت الله نعیم آبادی با بیان اینکه فعالان این عرصه نباید بخاطر نبود سرمایه یا سرمایه گذار در عملیاتی شدن ایده هایشان عقب نشینی کنند تأکید کرد: کارهای مهم را وابسته به امور کوچک نکنید و مطمئن باشید که حرکت شما و کار پر برکتی که در این راه انجام می دهید یک سال دیگر دستتان را پر می کند.
نماینده مردم هرمزگان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: فعالیت در حوزه علم و فناوری در ابتدا سخت است اما زمانی که به نتیجه رسید راحت و در آینده نیز منشاء برکات زیادی می شود.
وی با بیان اینکه دولت وظیفه دارد از شرکت های دانش بنیان حمایت کند، ادامه داد: کاری که فعالان عرصه علم و فناوری در حوزه دانش بنیان می کنند لذت بخش است و تاکید ما این است که در این راه کارها متوقف به کار دیگری نشود و با تلاش زیاد آن را به جلو ببرید. ما نیز دغدغه های شما را منتقل می کنیم تا همکاری های لازم نیز صورت بگیرد.