نمایندگان مدرسه عالی مکانیک پاریس از دانشگاه های ایران بازدید کردند

۳۰ دی ۱۳۹۳ | ۱۵:۳۱ کد : ۲۱۹۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۰۰
به منظور برقراری ارتباط و شناسایی زمینه های همکاری با دانشگاه های ایران، هیئتی از مدرسه عالی مکانیک پاریس(SUPMECA)، به سرپرستی مدیر کل این موسسه  به کشورمان سفر و از چندین دانشگاه بازدید کردند.&...
 نمایندگان مدرسه عالی مکانیک پاریس از دانشگاه های ایران بازدید کردند
به منظور برقراری ارتباط و شناسایی زمینه های همکاری با دانشگاه های ایران، هیئتی از مدرسه عالی مکانیک پاریس(SUPMECA)، به سرپرستی مدیر کل این موسسه  به کشورمان سفر و از چندین دانشگاه بازدید کردند. 
 به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این سفر که دکتر قربانی اصل، رایزن علمی کشورمان در کشورهای عضو شنگن، نیز حضور داشت، هیئت فرانسوی از دانشگاه های صنعتی امیر کبیر، دانشگاه الزهرا(س)، جهاد دانشگاهی و دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی بازدید کردند.
 همچنین  در نشست ملاقات این هیئت  با مسئولان و نمایندگان دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی ،زمینه های همکاری مشترک بین دو دانشگاه به ویژه در خصوص تشکیل دوره ها و دکترای مشترک، فرصت های مطالعاتی، برگزاری کنگره و کنفرانس های علمی در رشته های مهندسی مکانیک، مهندسی صنایع و مگا الکترونیک، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
 بر اساس این گزارش، هیئت فرانسوی از آزمایشگاه شبیه سازی رانندگی یا واقعیت مجازی دانشگاه بازدید و دکتر خاکی صدیق، رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی، و آلن ریویر، مدیر کل مدرسه عالی مکانیک پاریس(SUPMECA)، یادداشت تفاهم همکاری در زمینه های آموزشی، علمی و پژوهشی امضا کردند.
  در این تفاهم نامه ، آشنایی دو طرف با امکانات علمی آموزشی بین دو دانشگاه، و توسعه همکاری مشترک، از طریق تبادل دانشجو و اجرای برنامه های مشترک، مورد تاکید قرار گرفت.