نشست مشترک مدیران حوزه پژوهش و فناوری وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری و صنعت ، معدن و تجارت برگزار شد

۲۷ مرداد ۱۳۹۵ | ۰۹:۳۲ کد : ۲۱۷۴ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۳۸۸
نشست مشترک  مدیران حوزه پژوهش وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری و صنعت ، معدن و تجارت با هدف بررسی تعامل پارک های علم و فناوری با شهرک های صنعتی و صنایع کوچک، مشارکت در نمایشگاه هفته مل...
 نشست مشترک مدیران حوزه پژوهش و فناوری وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری و صنعت ، معدن و تجارت برگزار شد
  نشست مشترک  مدیران حوزه پژوهش وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری و صنعت ، معدن و تجارت با هدف بررسی تعامل پارک های علم و فناوری با شهرک های صنعتی و صنایع کوچک، مشارکت در نمایشگاه هفته ملی پژوهش و فناوری و اجرای طرح کار آموزی دانشجویان در بخش صنعت برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در نشست بررسی تعامل پارک های علم و فناوری با شهرک های صنعتی و صنایع کوچک مقرر شد وزارت صنعت ،معدن و تجارت و وزارت علوم درخصوص  زمینه های همکاری بین شهرک های صنعتی و پارک های علم و فناوری برنامه ریزی کنند.
همچنین  توافق شد سازمان شهرک های صنعتی در خصوص شرکت های مستقر  در پارک های علم و فناوری ، که تمایل به گسترش فعالیت و حضور در محدوده شهرک های صنعتی دارند برنامه ریزی کند.
همچنین براساس تصویب این کارگروه،مقرر شد وزارت علوم نیازهای وزارت صنعت را برای کلیه واحدهای اموزش عالی کشور ارسال  کند ،در نمایشگاه اخرین دستاوردهای دانشگاهی و صنعتی به نمایش گذاشته شود و از پژوهشگران مرتبط با صنعت در هفته پژوهش تقدیر شود.
بر اساس این گزارش، اعضای کار گروه ارتباط صنعت و  دانشگاه موافقت کردند وزارت علوم تا پایان شهریورماه 5 نفر را  جهت  دوره پسا دکتری صنعتی و 5 نفر  رابرای فرصت مطالعاتی در صنعت به وزارت صنعت ، معدن و تجارت معرفی کند.
همچنین در نشست کار آموزی دانشجویان در صنعت نیز توافق شد طرح جامعی در خصوص ضوابط و مشوّق های لازم برای اجرای بهتر کار آموزی دانشجویان در صنعت تهیه شود و به مجلس شورای اسلامی و  کارگروه اقتصاد مقاومتی ارسال شود.