نشست مشترک دانشگاههای ایران و کره جنوبی در خصوص گسترش هممکاری های علمی برگزارشد

۲۸ مهر ۱۳۹۵ | ۱۳:۰۲ کد : ۲۱۷۱ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۰۴۷
نشست مشترک دانشگاه های ایران و کره جنوبی با حضور دکتر حسین سالار آملی قائم مقام وزیر علوم در اموربین الملل و دکتر کیم کوانجو رئیس موسسه آموزش های بین المللی کره جنوبی در وزارت علوم برگزار شد.به گزارش ...
 نشست مشترک دانشگاههای ایران و کره جنوبی در خصوص گسترش هممکاری های علمی برگزارشد
نشست مشترک دانشگاه های ایران و کره جنوبی با حضور دکتر حسین سالار آملی قائم مقام وزیر علوم در اموربین الملل و دکتر کیم کوانگ هو رئیس موسسه آموزش های بین المللی کره جنوبی در وزارت علوم برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، قائم مقام وزیر علوم در اموربین الملل در آغاز این نشست گفت: جمهوری اسلامی ایران در حال تحول اقتصاد خود به اقتصاد دانش بنیان است و در همین راستا افزایش همکاری های علمی با کشورهای پیشرو در علم و فناوری را در دستور خود قرار داده است .
وی افزود: ما به کیفیّت بالای دانشگاههای کره جنوبی اعتقاد داریم و بر همین اساس برای تقویت همکاری های  دانشگاهی با این کشور برنامه ریزی کردیم.
دکتر سالارآملی با اشاره به جایگاه بالای دانشگاهای ایران در منطقه غرب آسیا گفت: در سال گذشته13 دانشگاه ایران در رتبه بندی موسسه تامسون رویترز در فهرست دانشگاههای برتر دنیا قرار گرفتند و بر اساس همین ظرفیت های بالاست که شاهد حضور هیئت های مختلف دانشگاهی از کشورهای مختلف در ایران هستیم.
در ادامه این نشست نمایندگان  دانشگاهها و مرکز آموزش های بین المللی کره جنوبی و مدیران بین الملل تعدادی از دانشگاه های ایران به معرفی دانشگاههای خود پرداختند و پس از نشست رسمی، دانشگاههای دو کشور با یکدیگر مذاکره و تبادل نظر کردند. 
گفتنی است 12 دانشگاه کره جنوبی و 38 دانشگاه ، موسسه آموزش عالی و پژوهشی ایرانی در این نشست حضور داشتند.