نشست بنیاد مردمی دانشگاه علوم کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان برگزارشد

۳۱ تیر ۱۳۹۴ | ۱۶:۳۹ کد : ۲۱۵۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۴۶
رییس دانشگاه علوم کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان در نشست بنیاد مردمی این دانشگاه گفت : حمایت جامعه از مراکز علمی و دانشگاهی موجب ترقی کشور می شود به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر علی نجفی نژاد ...
 نشست بنیاد مردمی دانشگاه علوم کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان برگزارشد
رییس دانشگاه علوم کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان در نشست بنیاد مردمی این دانشگاه گفت : حمایت جامعه از مراکز علمی و دانشگاهی موجب ترقی کشور می شود
 به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر علی نجفی نژاد رییس دانشگاه علوم کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان در این مراسم گفت: اعتقاد داریم مسیر پیشرفت کشور از راه علم و فناوری بدست می آید و دانشگاه به عنوان یکی از مهمترین مراکز علمی کشور می تواند در طی کردن این مسیر با شناسایی نیازهای جامعه و داشتن ارتباط تنگاتنگ با مردم، نقش مثبتی ایفاء کند.
وی افزود: حمایت جامعه از مراکز علمی و دانشگاهی نیز زمینه ترقی کشور را به وجود می آورد، همچنانکه در کشورهای پیشرفته این موضوع مصداق دارد به عنوان مثال دانشگاه هاروارد در سال 2013 میلادی بیش از 30 میلیارد دلار از طریق کمکهای مردمی درآمد داشته است.
دکتر نجفی نژاد ادامه داد: در این راستا در سال گذشته بنیاد مردمی دانشگاه علوم کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان برای اولین بار در استان گلستان شروع به فعالیت کرد که تا کنون نیز حمایتهای خوبی از آن انجام شده است که یکی از برجسته ترین حمایتهای که با مشارکت یکی از خیرین گلستانی به نام دکتر رضا مبصری بود، واحد آموزشی پژوهشی پرورش طیور می باشد که در آینده نزدیک به بهره برداری خواهد رسید.
وی تأکید کرد: همچنین حمایتهای مالی از دانشجویان با استعداد از دیگر موارد این حمایتهاست.
دکتر رضا صابری عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: جایگاه استان گلستان در حوزه علم و فناوری، جایگاه رضایت بخشی نیست.
وی اعلام کرد: دانشگاه علوم کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان به عنوان مهمترین نماد علمی استان گلستان، نقش مهمی در کسب این جایگاه داشته و در ادامه نیز می تواند این جایگاه را ارتقاء دهد.
نماینده مردم آزادشهر و رامیان در مجلس شورای اسلامی افزود: برای ارتقاء جایگاه علمی استان گلستان ، برنامه ریزی دقیق و همت همه مسئولان و مردم نیاز است.
وی یادآورشد: دانشگاهها در جهان سوم به صورت جزیره ای عمل می کنند و کانونهای علمی بدون ارتباط با بخشهای تولیدی و صنعتی می باشند.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برنامه ششم توسعه کشور در آینده نزدیک در مجلس شورای اسلامی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت که طی آن قانونگذاری دائمی در زمینه علم و فناوری شکل خواهد گرفت.
امام جمعه موقت شهرستان گرگان نیز در این مراسم ضمن برشمردن ثواب حمایتها و کمکهای علمی گفت: در دین اسلام و براساس آیات قرآن، جایگاه عالم و جاهل با یکدیگر فرق دارد.
حجت الاسلام و المسلمین لیوانی تصریح کرد: جامعه ما جامعه ای مدرک گرا شده است و دانشگاهها باید تلاش نمایند دانشمندانی را تربیت کنند که بتواند مدیریت صحیح آینده را برعهده بگیرند.
همچنین مدیرعامل بنیاد مردمی دانشگاه علوم کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان گفت: این بنیاد با اهدافی نظیر اشاعه فرهنگ نیکوکاری و وقف در سطح جامعه از طریق فعالیتهای فرهنگی اجتماعی، فراهم آوردن زمینه تحصیل و اشتغال دانشجویان و حمایت از دانشجویان مستعد بی بضاعت یا کم بضاعت ف ایجاد و توسعه مراکز آموزشی، تحقیقاتی، دانشجویی، رفاهی و... با وجود هیئت امناء، هیئت مدیره، مدیرعامل و بازرسان تشکیل شد.
دکتر یحیی مقصودلو افزود: حمایت های مورد نیاز بنیاد در امور مالی، آموزشی، پژوهشی، دانشجویی، فرهنگی، مددکاری و خدمات می باشد.
وی در پایان از میهمانان خواست تا عضو افتخاری این بنیاد شوند.