نخستین مرکز رشد تخصصی هنر ایران در دانشگاه هنر اصفهان افتتاح شد

۰۱ تیر ۱۳۹۴ | ۱۵:۵۳ کد : ۲۱۴۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۲۱۳
مرکز رشد تخصصی هنر  دانشگاه هنر اصفهان ، بر اساس تفاهمنامه  این دانشگاه و شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری راه اندازی شد. به گزارش روابط عمومی وزارت...
 نخستین مرکز رشد تخصصی هنر ایران در دانشگاه هنر اصفهان افتتاح شد
 
مرکز رشد تخصصی هنر  دانشگاه هنر اصفهان ، بر اساس تفاهمنامه  این دانشگاه و شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری راه اندازی شد.
 به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، هدف از راه اندازی این مرکز، حمایت از ایجاد، گسترش و توسعه کسب و کارهای دانش بنیان توسط دانش آموختگان، کارآفرینان، نوآوران، هنرمندان و صاحبان ایده در زمینه هنر، صنایع دستی، معماری و رشته های وابسته است.
 دبیر ستاد فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری در آئین افتتاح این مرکز گفت :توسعه و تجاری سازی صنایع هنری یکی از ماموریتهای ستاد فناوریهای نرم معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری است و مراکز رشد و پارک های علم و فناوری در این زمینه نقش مهمی دارند.
سیدمحمدحسین سجادی نیری با اظهار امیدواری از اینکه مرکز رشد هنر اصفهان به عنوان الگویی برای سایر استان ها مطرح شود گفت: تجاری سازی صنایع هنری و فرهنگی از اصفهان که مهد این عرصه است و با توجه به نقاط قوتی مانند صنایع دستی، تولید محتوا و رسانه های مجازی فعال که دارد، آغاز شد.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه هنر اصفهان نیز در آئین افتتاح این مرکز  گفت: مرکز رشد هنر، محلی مناسب برای تجاری سازی ایده های نو در هنر و رشته های وابسته به آن است.
دکتر مرضیه پیراوی افزود: شرایط پذیرش در مرکز رشد، داشتن تیم کاری متخصص، خلاق و کارآفرین و ایده محوری مبتنی بر دانش و ویژگی های هنری با جنبه اقتصادی و بازار کار مناسب است. 
وی گفت: همزمان با راه اندازی مرکز رشد هنر، گالری دائمی دستاوردهای هنر استادان و دانشجویان دانشگاه هنر اصفهان نیز در این مرکز افتتاح می شود.
دکتر مصطفی کیانی سرپرست دانشگاه هنر اصفهان نیز در این آئین گفت: امروزه در کنار مباحث دانش بنیان، پدیده هنر بنیان نیز مطرح شده و راه اندازی این مرکز رشد نیز در این راستاست.امروزه باید با ایجاد چنین مراکزی و شرکتهای دانش بنیان مبتنی بر هنر فاصله بین تربیت دانش آموخته با عرصه کسب و کار حرفه ای را کم کنیم.
مرکز رشد (INCUBATOR)، یکی از ابزارهای رشد اقتصادی است که به منظور حمایت از کارآفرینان تحصیل کرده تأسیس می شود و با ارائه امکانات و تسهیلات عمومی، زمینه پا گرفتن شرکت های جدید دانش بنیان را فراهم می کند.
گفتنی است  دانشگاه هنر اصفهان، دارای حدود سه هزار دانشجو و 105 عضو هیئت علمی است.


( ۱ )