میزان ارجاع مقالات پژوهشی و داشتن طرح پژوهشی ملاک اصلی انتخاب پژوهشگر برتر است

۲۷ مهر ۱۳۹۵ | ۱۲:۰۵ کد : ۲۱۲۴ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۲۴۹
دبیر هفدهمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فنّاوران  برتر گفت : میزان ارجاع مقالات پژوهشی براساس شاخص اچ ایندیکس و داشتن طرح پژوهشی ملاک اصلی انتخاب پژوهشگر برتر در این دوره جشنواره است.به گزارش ر...
 میزان ارجاع مقالات پژوهشی و داشتن طرح پژوهشی ملاک اصلی انتخاب پژوهشگر برتر است
دبیر هفدهمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فنّاوران  برتر گفت : میزان ارجاع مقالات پژوهشی براساس شاخص اچ ایندیکس و داشتن طرح پژوهشی ملاک اصلی انتخاب پژوهشگر برتر در این دوره جشنواره است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم دکتر محسن شریفی در  نسشست مشترک مسئولان ستاد ملی هفته پژوهش و فناوری با دبیران مناطق ده گانه پژوهش و فناوری کشور  با اشاره به نقش پررنگ مقاله در انتخاب پژوهشگر برتر گفت: با محور قراردادن  شاخص اچ ایندیکس و میزان ارجاع به مقالات ،  بنا داریم به کیفیِت توجه کنیم و  برترین  پژوهشگر را در هر حوزه تخصصی انتخاب کنیم.
مدیرکل دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی پژوهشی وزارت علوم افزود: ملاک امتیاز دهی به مقالات علمی و پژوهشی ، آیین نامه ارتقای اعضای هیئت علمی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی است و  در این دوره از جشنواره اگر مقاله ای از اعضای هیئت علمی در لیست سیاه نشریات  نامعتبر باشد از رقابت در جشنواره محروم می شود.
دبیر هفدهمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران  و فنّاوران برتر تاکید کرد: فرصت دانشگاهها برای معرفی پژوهشگر برتر تا هفدهم  مهرماه بود  ولی  فرصت ارسال مدارک توسط سامانه الکترونیکی تا اول آبان ماه تمدید شده است و دانشگاهها و پژوهشگران می توانند پرونده های خودرا از طریق سامانه ذیل تکمیل  و ارسال کنند.


www.mapfa.msrt.ir​