معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم: دانشگاه ها اعتدال را الگوسازی کنند

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۷:۱۴ کد : ۲۰۹۴ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۲۳۶
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم در چهاردهمین همایش نمایندگان مدیران مسئول نشریات دانشجویی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی در دانشگاه زنجان  با تاکید بر اینکه دانشگاه پیشگام فرهنگ جامعه است گفت: رسا...
 معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم: دانشگاه ها اعتدال را الگوسازی کنند
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم در چهاردهمین همایش نمایندگان مدیران مسئول نشریات دانشجویی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در دانشگاه زنجان  با تاکید بر اینکه دانشگاه پیشگام فرهنگ جامعه است گفت: رسالت دانشگاه ها الگوسازی منطقی اعتدال در قالب قانونمندی در سطح جامعه است  .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سید ضیاء هاشمی  در جمع  مسئولان دانشگاه زنجان با اشاره به اهمیت حوزه  های فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه ها گفت: مفاهیم و برداشت‌های مختلفی را می توان از واژه اعتدال مطرح کرد و اعتدال به معنی ، پرهیز از افراط و تفریط یکی از نیازهای اصلی  در جامعه و دانشگاه  است.
دکتر هاشمی یکی از شاخص‌های اصلی اعتدال را رویکرد قانونمندی  و قانونمداری دانست و گفت: قانون شکنی از ناحیه هر کسی که باشد، باید مقابل آن ایستاد و اگر قرار است ما به سمت اعتدال پیش برویم که راه عمل به آن در تحمل نقد و گفتگو است .
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم گفت: دانشگاه‌ها همیشه در جامعه پیشگام بوده و هستند و  حوزه فرهنگ حوزه‌ای است که شرایط  جامع‌پذیری  را در جامعه به ارمغان می آورد.
دکتر هاشمی در ادامه حضور خود در دانشگاه زنجان در فضای دوستانه و صمیمی نمایندگان تشکل ها، انجمن های علمی و کانونها به ایراد نقطه نظرات خود در حوزه فرهنگی  و اجتماعی پرداخت .
گفتنی است چهاردهمین همایش نمایندگان مدیران مسئول نشریات دانشجویی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی سراسر کشور به میزبانی دانشگاه زنجان از 29 الی 31 اردیبهشت ماه برگزار می شود

​​