معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم از طرح کلان ملی تولید باتری های لیتیومی بازدید کرد

۲۵ مرداد ۱۳۹۴ | ۱۸:۱۱ کد : ۲۰۴۴ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۱۴۳
دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم  با حضور در سازمان توسعه منابع انرژی از طرح کلان ملی، کسب دانش و تولید صنعتی باتری های لیتیومی بازدید کرد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این با...
دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم  با حضور در سازمان توسعه منابع انرژی از طرح کلان ملی، کسب دانش و تولید صنعتی باتری های لیتیومی بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این بازدید، جلسه مشترک معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم و مدیران این معاونت با رئیس و مدیران  سازمان توسعه منابع انرژی  تشکیل و  در خصوص همکاریهای مشترک وزارت علوم و این سازمان تبادل نظر شد.
در طول این بازدید مجری طرح کلان ملی تولید باتری های لیتیومی در خصوص اهمیت این طرح گفت : داشتن چگالی انرژی،ولتاژ  و عمر سیکلی بالا ی باتری های لیتیومی نسبت به باطری های متداول  موجب شده است تا شاهد توسعه روز افزون این باطری ها در دنیا باشیم .
وی با اشاره به استفاده از باترهای لیتیومی در انواع منابع انرژی ثابت و متحرک ،خودروهای الکتریکی ،تجهیزات پزشکی ، انواع کامپیوتر و موبایل  افزود : این باتری ها سازگاری بیشتری با محیط زیست دارند و از قیمت مناسبتری نیز برخوردار هستند  .
گفتنی است :  دانشگاه صنعتی امیر کبیر مجری محوری طرح کلان ملی، کسب دانش و تولید صنعتی باتری های لیتیومی هست و   طبق برنامه باید  20میلیون آمپر  باتری لیتیومی از نوع لیتوم یون در مدت سه سال تولید شود.