مراسم معارفه دانشجویان ورودی جدید دانشگاه یزد برگزارشد

۱۲ مهر ۱۳۹۳ | ۱۵:۲۶ کد : ۱۹۵۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۶۱
​گردهمایی توجیهی و مراسم معارفه دانشجویان ورودی جدید دانشگاه یزد عصر روزهای هفتم تا نهم سال جاری به تفکیک دانشکده ها و  با حضور هیأت رییسه دانشگاه در محل سال آمفی تئاتر دانشگاه یزد برگزار شد. &...
 مراسم معارفه دانشجویان ورودی جدید دانشگاه یزد برگزارشد
گردهمایی توجیهی و مراسم معارفه دانشجویان ورودی جدید دانشگاه یزد عصر روزهای هفتم تا نهم سال جاری به تفکیک دانشکده ها و  با حضور هیأت رییسه دانشگاه در محل سال آمفی تئاتر دانشگاه یزد برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمدصالح اولیاء رئیس دانشگاه یزد در این مراسم ضمن خوشامدگویی به دانشجویان گفت: دانشگاه یزد در مقایسه با دانشگاه های دیگر مخصوصا دانشگاه های شهرستان ها، از زیرساخت های مناسبی برخوردار است و باوجود اینکه یک دانشگاه جوان محسوب می شود نسبت به دانشگاه های قدیمی تر از لحاظ شاخص های مختلف آموزشی و پژوهشی به دلیل اساتید مجرب و توانمند و پژهشگر و مجموعه مقالات علمی که استادان آن در مجامع مختلف دارند  بسیاری از این شاخص ها مثبت است.

دکتر محمدصالح اولیاء با بیان اینکه استادان دانشگاه یزد مسؤولیت پذیری زیادی نسبت به دانشجویان دارند گفت: استادان در دانشگاه های کوچکتر نسبت به دانشگاه های بزرگ بیشتر برای دانشجویان وقت می گذارند و انرژی بیشتری را صرف دانشجویان می کنند و آمار قبولی دانشجویان این دانشگاه در مقاطع بالاتر گواه این مطلب است. وی افزود: خوشبختانه توان این مجموعه به حدی است که در رقابت با بسیاری از دانشگاه ها می تواند موفق باشد و نمونه های زیادی از موفقیت های چشمگیر این دانشگاه در المپیادهای مختلف وجود دارد.

وی نقش دانشجویان را در ارتقای جایگاه دانشگاه بسیار مهم دانست و افزود: شما با تلاش و کوشش می توانید یک ترکیب برجسته ای از یک دانشگاه نمونه را ارایه کنید  و باعث می شود دانشجویان دوره های بعد به تبعیت شما با افتخار دانشگاه یزد را انتخاب کنند.وی تا کید کرد این دوره جدید زندگی باید جدی گرفته شود و دانشجویان باید با توان بالا آماده پذیرش مسؤولیت بعد از دانش آموختگی باشند چراکه توانمندی آنان بعد از دانش آمختگی می تواند در ارتقای جامعه موثر باشد.

دکتر اولیاء با اشاره به اهمیت ویژه جذب دانشجویان ممتاز ابراز امیدواری کرد: با جذب نخبگان کشور از طریق امتیازات ویژه ای که به دانشجویان برگزیده کنکور داده شده است، جایگاه دانشگاه ارتقا خواهد یافت.

وی در ادامه سخنان خود گفت: انتظار ما این است که دانشجویان این دانشگاه در حوزه های علمی ، ایمانی و اخلاقی نمونه باشند و دانش آمختگان بعد از تمام شدن تحصیل علاوه بر ارتقای وضعیت علمی باید وضعیت اخلاقی آنها نیز ارتقا یافته باشد.

وی تاکید کرد: در کنار تحصیل علم که وظیفه اصلی است فعالیت های فوق برنامه اعم از فعالیت های ورزشی،فرهنگی و هنری می تواند در افزایش توانمندی های دانشجویان کمک کند. این فعالیت ها ضمن پر کردن وقت های غیر مفید می تواند شخصیت آنان را کامل کند.رییس دانشگاه یزد اظهارکرد: تمام ابعاد شخصیت دانشجویان باید رشد کند و بعد از اتمام تحصیل بتوانند وارد اجتماع شوند و از به وجود آمدن بسیاری از مشکلات جلوگیری کنند. 

دکتر قاسم برید لقمانی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی نیز ضمن خوشامدگویی به دانشجویان ومعرفی حوزه آموزشی گفت: یک دانشجو نباید تک بعدی باشد بلکه در کنار درس باید در همه عرصه های سیاسی، مذهبی و ورزشی کوشا باشد. وی تاکید کرد ایام دانشجویی را باید قدر دانست و استفاده لازم را از آن برد. وی ابراز امیدواری کرد دانشجویان با تکیه بر توانمندی ها و استعدادهایشان بتوانند با استفاده از پتانسیل هایی که در دانشگاه وجود دارد در عرصه های ملی و بین المللی موفق شوند.

دکتر کاظم مندگاری معاون فرهنگی و اجتماعی نیز در این مراسم به دانشجویان خوشامد گفت و دوران دانشجویی را یکی از مهمترین بخش های زندگی توصیف کرد وی افزود: در این شرایط جدید همه نیازهای روحی، روانی، مذهبی و اجتماعی باید پاسخ داده شود. وی گفت: حوزه فرهنگی دانشگاه کمک می کند این جوانب مختلف زندگی  در دانشگاه  تجربه شود. دکتر مندگاری افزود: زمان تحصیل در دانشگاه فرصت خوبی است برای تجربه کسب کردن و خطا کردن، از این فرصت ها باید استفاده کرد و در کنار درس به همه امور زندگی به طور متعادل پرداخت.

دکتر سیدمحمدتقی المدرسی معاون پژوهش و فناوری نیز در ادامه این مراسم به دانشجویان جدید الورود خیرمقدم گفت وضمن معرفی حوزه پژوهش و فناوری دانشگاه افزود: دانشگاه یزد به سمت  کارآفرین شدن پیش می رود و شما بعد از اتمام تحصیل و دانش آموختگی می توانید کارآفرین باشید و با ایده های جدید نه تنها برای خود بلکه برای دیگران نیز ایجاد شغل کنید. وی اعلام کرد بزودی در دانشگاه یزد مرکز نوآوری و مرکز رشد با کمک پارک علم و فناوری تاسیس خواهد شد و دانشجویان می توانند ایده های خود را در آن مرکز عملی کنند.

دکتر سیدمحمدمهدی حسینی معاون اداری ومالی نیز ضمن خوشامدگویی به دانشجویان جدید گفت: یکی از مهمترین مواردی که باید دانشجویان به آن توجه داشته باشند شناخت محیطی است که در آن قرار دارند و باید تلاش کنند تا آشنایی کامل از محیط کسب کنند.

دکتر علی مروتی معاون دانشجویی دانشگاه نیز ضمن خیرمقدم و خوشامدگویی توضیحاتی را در خصوص فعالیت ها و خدمات حوزه معاونت دانشجویی به دانشجویان جدید ارائه داد.

حجت الاسلام متوسل مسؤول دفتر نهاد مقام معظم رهبری نیز در این مراسم به دانشجویان جدید خیرمقدم  گفت و با تبریک هفته دفاع مقدس به آنها توصیه کرد از همه فرصت های طلایی که هم در تحصیل و هم فعالیت های فوق برنامه برای آنان فراهم شده است حداکثر استفاده را ببرند و از آسیب ها و تهدیدهایی که متوجه دانشجویان است مواظبت کنند.

در این مراسم همچنین دانشجویان از توصیه ها و مشاوره های دو تن از متخصصان روانشناسی و مشاوره بهره مند شدند.


 ​