مراسم معارفه دانشجویان جدید الورود دانشگاه مراغه برگزار شد

۱۲ مهر ۱۳۹۳ | ۱۵:۳۸ کد : ۱۹۵۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۱۳
مراسم معارفه دانشجویان جدید الورود دانشگاه مراغه با حضور دانشجویان  برگزار شدبه گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر صالح شهابی وند سرپرست دانشگاه مراغه در این مراسم ضمن خوشامد گویی به دانشجویان جد...
 مراسم معارفه دانشجویان جدید الورود دانشگاه مراغه برگزار شد
مراسم معارفه دانشجویان جدید الورود دانشگاه مراغه با حضور دانشجویان  برگزار شد
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر صالح شهابی وند سرپرست دانشگاه مراغه در این مراسم ضمن خوشامد گویی به دانشجویان جدید الورود دانشگاه مراغه،  تقارن هفته دفاع مقدس را با بهار دانش و تعلیم و تربیت گرامی داشته و آغاز سال تحصیلی جدید را به همة دانشگاهیان  تبریک گفت.
وی افزود: در سال 1393 که به فرموده مقام معظم رهبری بنام سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نام گرفته است دانشگاه مراغه نیز با الهام گیری از معظم له امسال را با شعار همت جهادی، نشاط و همدلی،توسعه ونوآوری آغاز نموده و در راستای آن حرکت می کند.
وی افزود: عمده انتظار مجموعه دانشگاه مراغه از شما دانشجویان این است که از اکنون با همکاران ارجمندمان در زمینه های مختلف همکاری کرده و به فکر تحصیل خود به نحو احسن باشید همکاران ما نیز برای رفاه حال شماعزیزان تلاش می نمایند بحمدلله اساتید این دانشگاه جزو بهترین ها می باشند و توصیه ام این است که جهت دانش افزایی از ظرفیت اساتید بیشتر بهره ببرید.
دکتر شهابی وند بر ارتباط دانشگاه با صنعت تاکید کرد و گفت: اکنون دانشجویانی موفق تر هستند که آموخته های خود را با صنعت ارتباط دهند لذا اگر ایده ای در این زمینه به ذهنتان رسید حتما در راستای تکمیل آن تلاش نمایید. در این زمینه همکاران ما در مرکز رشد واحد های فناور و شرکت های دانش بنیان و ارتباط با صنعت شما را بهتر راهنمایی می نمایند.
وی خاطر نشان کرد : با توجه به تفاوت ضوابط مقطع قبلی شما با مقطع کنونی باید ضوابط و قوانین دانشگاه را در نظر بگیرید و با رعایت آنها می توانید به آینده ای بهتر بیاندیشید
 وی بر ایجاد فضای نشاط و امید در دانشگاه برای رشد کمی و کیفی دانشگاه، حفظ کرامت و منزلت اجتماعی دانشگاه و دانشگاهیان واهتمام درتحصیل و پیشرفت علمی که منجر به پیشرفت در تحقق اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی می شود تاکید کرد.
 دکتر شهابی وند گفت : علم وتقوای الهی باید توأمان باشند و دانشجوی نظام مقدس جمهوری اسلامی این دو را باید با هم داشته باشدو فرمود از درگاه خداوند منان برای شمادانشجویان آرزوی موفقیت کرده و بایدبگویم که بهترین روزهای خدمتگذاری ما روزهایی است که شاهد موفقیت های شما عزیزان  در عرصه های مختلف علمی باشیم .
درادامه این برنامه حجت الاسلام امیر ابراهیم زاده مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه مراغه به ایراد سخن پرداخت و با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری به بیان اهمیت علم در آموزه های دینی گفت: علم قدرت است و مایه اقتدار است اگر امروز استکبار جهانی از باب مذاکره وارد شده و اگر امروز در مقابل دشمنان پایداری و ایستادگی داریم در وهله  اول مدیون خون شهدا هستیم و در وهله  دوم مدیون دانشجویان می باشیم که در سنگرهای علم و جهاد علمی  پیش می روند و با اختراعات و نو آوری ها موجب پیشرفت کشور می شوند.
وی در بخش دیگری از سخنانشان  به تبیین دیدگاه مقام معظم رهبری در مورد مفهوم دانشجو پرداخت و گفت : از نظر رهبری معظم انقلاب، دانشجو کسی است که آینده متعلق به اوست  و آینده در دست اوست.
وی افزود : کسی که آینده در دست اوست نمی تواند بی تفاوت به آینده باشد دانشجو نباید بی تفاوت به مسائل جامعه باشد..
وی همچنین لازمه پیشرفت علمی کشورمان را 2 نیروی علم و ایمان بر شمرد وگفت : علم یک بال و ایمان و تعهد بال دیگری است که دانشجو میتواند به وسیله این دو بال قله های علم و معرفت را فتح کند.
          هیئت رئیسه و کارکنان دانشگاه مراغه با آرمان های شهدا تجدید میثاق کردند
مراسم تجدید میثاق هیات رئیسه  و کارکنان دانشگاه  مراغه با آرمان های شهدا به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس برگزار شد.
هیئت رئیسه  و کارکنان دانشگاه  مراغه  بمناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس بر سر مزار شهدا حضور یافته و با نثار فاتحه و شاخه گل با آرمانهای شهدای گرانقدر هشت سال دفاع مقدس تجدید پیمان کردند.