مدیرکل امور فناوری وزارت علوم: از برگزیدگان جشنواره ملی ایده های برتر در هفته پژوهش و فناوری تجلیل می شود

۲۷ مهر ۱۳۹۵ | ۱۲:۳۷ کد : ۱۹۲۹ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۴۸۷
مدیرکل امور فناوری وزارت علوم گفت: دوازدهمین جشنواره ملی ایده های برتر در سال جاری برگزار و از  برگزیدگان  این جشنواره ، طی مراسمی در هفته پژوهش و فناوری تجلیل می شود.به گزارش روابط عمومی وز...
 مدیرکل امور فناوری وزارت علوم: از برگزیدگان جشنواره ملی ایده های برتر در هفته پژوهش و فناوری تجلیل می شود
مدیرکل امور فناوری وزارت علوم گفت: دوازدهمین جشنواره ملی ایده های برتر در سال جاری برگزار و از  برگزیدگان  این جشنواره ، طی مراسمی در هفته پژوهش و فناوری تجلیل می شود.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر خسرو پیری  در  نسشست مشترک مسئولان ستاد ملی هفته پژوهش و فناوری با دبیران مناطق ده گانه پژوهش و فناوری دانشگاهها و مراکز اموزش عالی کشور  با اشاره به برگزاری  یازده دوره جشنواره ملی ایده های برتر توسط پارک علم و فناوری یزد گفت:  تاکنون بیش از ده هزار ایده فناورانه در بانک اطلاعاتی این جشنواره ثبت شده است.
وی تاکید کرد: مهمترین هدف  از برگزاری این جشنواره شناسایی ایده های برتری است که بتوانند به محصولی اختراعی و نیمه صنعتی و در نهایت  محصول تجاری مورد نیاز کشور تبدیل شوند   و  در قالب  شرکت فناور  بتوانند در بازار آزاد رقابت کنند.
 دکتر  پیری افزود: تمام ایده های ارائه شده به این جشنواره،  بر اساس معیارهای نوآوری، درجه پختگی، امکان تولید، ارزش افزوده اقتصادی، فرا گیری استفاده در جامعه، درجه رفع مشکلات جامعه و امکان ارائه در صحنه جهانی مورد ارزیابی، نظرسنجی و رتبه بندی داوران جشنواره قرار می گیرند و تعدادی از آنها به عنوان ایده های برتر شناخته می شوند که  صاحبان ایدههای منتخب از حمایت مادی و معنوی در جهت توسعه و اجرایی نمودن ایده خود برخوردار خواهند شد.
دبیر جشنواره ملی  ایده های  برتر  و استارت آپ های دانشگاهی ستادملی هفته پژوهش و فناوری گفت: این جشنواره در سه مرحله برگزار می شود  و پس از دریافت ایده های ارسالی به جشنواره و داوری طرح ها، طرح های واجد شرایط علمی و فنی انتخاب می شود و  وارد یک مرحله دیگر رقابت می شوند و در نهایت حدود 30 تیم صاحب ایده های برتر می توانند طرح های خودرا در نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری ارائه کنند و  با امتیاز دهی داوران و حاضران ، منتخبان نهایی معرفی می شوند.
دکتر پیری گفت: فرصت ثبت ایده های برتر  تا30 آبان ماه است و متقاضیان می توانند با مراجعه به نشانی  اینترنتی ذیل در فرآیند ثبت ایده خودرا انجام دهند.