مدیر مراکز رشد پارک علم و فناوری خراسان ازرقابت ایده ها در نخستین جشنواره ایده‌پروری گردشگری مشهد خبر داد

۲۲ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۳:۰۱ کد : ۱۹۱۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۴۶
مدیر مراکز رشد پارک علم و فناوری خراسان گفت: دوره 2 روزه رقابت ایده ها در نخستین جشنواره ایده‌پروری گردشگری مشهد با حضور 27 گروه راه یافته به مرحله رقابت برگزار شد.   ...
    مدیر مراکز رشد پارک علم و فناوری خراسان گفت: دوره 2 روزه رقابت ایده ها در نخستین جشنواره ایده‌پروری گردشگری مشهد با حضور 27 گروه راه یافته به مرحله رقابت برگزار شد.
    به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، حجت‌الاسلام هاشم مهذب در حاشیه برگزاری این دوره گفت: بخش رقابت این جشنواره با عنوان "دیدار" و با شعار گردشگری ایده‌آل در آرمان شهر رضوی به مدت 2 روز با حضور بیش از 80 شرکت کننده در قالب تیم های 2 تا 5 نفره در محل پارک کوه سنگی مشهد برگزار شد.
    مدیر مراکز رشد پارک علم و فناوری خراسان با اشاره به آمار شرکت‌کنندگان در این رقابت افزود: در مجموع حدود 400 گروه در سایت جشنواره ثبت‌نام کردند که با رأی هیئت داوران، 27 گروه به مرحله رقابت راه یافته و پس از انجام مرحله نهایی گروه های برتر که بهترین ایده ها را طراحی و ارائه می دهند ، معرفی خواهند شد.
    وی در رابطه با برنامه‌های تدارک دیده شده در حوزه گردشگری مذهبی ویژه شهر مقدس مشهد بیان کرد: در زمان برگزاری این جشنواره از بخش‌های مختلف صنعت گردشگری به منظور مذاکره و سرمایه‌گذاری دعوت شده و علاوه بر اهدای جایزه نقدی به مبلغ 5 میلیون تومان به هر کدام از تیم های برتر، حمایت قانونی و مالی لازم برای ثبت ایده و اجرایی شدن آن توسط پارک علم و فناوری خراسان و با مشارکت شهرداری مشهد صورت خواهد گرفت.
    مهذب افزود: مراسم اختتامیه و اهدای جوایز نخستین جشنواره ایده‌پروری گردشگری در هفته آینده و پس از اعلام رأی نهایی کمیته داوران برگزار می‌شود و سال آینده نیز دومین دوره این جشنواره به میزبانی مشهد برگزار خواهد شد