مؤسس بنیاد نخبگان سعیدی:نخبگان سازندگان و کارآفرینان آینده کشور هستند

۲۸ آذر ۱۳۹۴ | ۱۶:۳۷ کد : ۱۹۰۰ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۲۴۴
مؤسس بنیاد نخبگان سعیدی گفت: نخبگان مرجع جامعه، سازندگان و کارآفرینان کشور هستند. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، مهندس علی سعیدی در مراسم تجلیل از ممتازان علمی و آموزشی منطقه فرهنگی کاشان در هم...
مؤسس بنیاد نخبگان سعیدی گفت: نخبگان مرجع جامعه، سازندگان و کارآفرینان کشور هستند.
 به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، مهندس علی سعیدی در مراسم تجلیل از ممتازان علمی و آموزشی منطقه فرهنگی کاشان در همایش نخبگان بنیاد سعیدی دانشگاه کاشان اظهار داشت: نخبگان زمینه ساز رشد و تعالی، تعلیم و تعلم وانسانیت در جامعه هستند و در همه ابعاد می توانند فرصت بهینه کردن جامعه را فراهم کنند. 
وی شناسایی نخبگان را لازم دانست وافزود: کمک های مردمی  و حمایت و پشتیبانی از نخبگان، سرمایه گذاری و ارزش گذاری است. 
وی دانشگاه را محل انسان سازی وخلق ارزش ها دانست و گفت: باید زمینه خلاقیت و ایده پروری نخبگان در دانشگاه ها فراهم شود و محیط دانشگاه توسط این نیروهای خلاق اداره شود. 
مهندس سعیدی بر برقراری ارتباط بین مردم و نخبگان تاکید کرد و اظهار داشت: باید فرصت به نخبگان  داد و زمینه برقراری ارتباط با مردم را برای آنها فراهم کرد
 
وی با بیان اینکه  تولید علم توسط نخبگان ایحاد می شود  خاطر نشان کرد: اگر نخبگان نباشند جامعه ما با یک رکود روبه رو می شودو اندیشه و تفکر نو از بین می رود و با جامعه ای سرخورده روبه رو می شویم. 
مؤسس بنیاد نخبگان سعیدی نخستین اقدام  در جهت حمایت از نخبگان را احترام و ارزش گذاشتن به آنها بیان کرد و افزود: نخبگان کارآفرینان و خلاقان جامعه ما هستند و باید آنها را در جایگاه خودشان دید و به ارزش هایشان توجه داشت. 
گفتنی است در این همایش از 60 نفر از رتبه های  زیر 100 منطقه در کنکور سراسری در سالهای تحصیلی 93و 94 و دانشجویان نخبه دانشگاه های منطقه فرهنگی کاشان تجلیل شد.