قائم مقام وزیر علوم پیشنهاد داد:نظام جامع علم و اشتغال در کشورایجاد شود

۲۴ آبان ۱۳۹۴ | ۱۵:۵۹ کد : ۱۸۷۷ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۰۱۲
قائم مقام وزیر علوم با اشاره به اهمیت و نقش کار و اشتغال در توسعه جامعه گفت : باید نظام جامع علم و اشتغال در کشور ایجاد شود.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمد سعید تسلیمی در مراسم بزرگداشت پنچ...
 قائم مقام وزیر علوم پیشنهاد داد:نظام جامع علم و اشتغال در کشورایجاد شود
قائم مقام وزیر علوم با اشاره به اهمیت و نقش کار و اشتغال در توسعه جامعه گفت : باید نظام جامع علم و اشتغال در کشور ایجاد شود.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمد سعید تسلیمی در مراسم بزرگداشت پنچمین سال دانشگاه فنی و حرفه ای گفت : تربیت نیروی کار آفرین و ماهر و حرکت دانشگاه ها به سمت دانشگاه نسل سوم اقدام مهمی است ولی ما باید فراتر از آن عمل کنیم که آن تاسیس نظام جامع علم و اشتغال در جامعه است .
استاد مدیریت دانشگاه تهران اظهار داشت : استخدام دولتی اهمیت خودرا در دنیا از دست داده است و آنچه که امروز اولویت دارد این است که آموزش های ما به گونه ای باشد که افراد با آن آموزش ها بتوانند نوآوری کرده و کسب و کار جدیدی راه اندازی کنند.
وی تاکید کرد: اشتغال و تولید مبتنی بر توان داخلی اهمیت بسزایی دارد زیرا بین اشتغال داخلی و توسعه رابطه علی وجود دارد و توسعه را نمی توان از کشورهای خارجی وارد کرد.
قائم مقام وزیر علوم با اشاره به قدمت 45 ساله آموزش عالی فنی و حرفه ای در کشور و تاسیس دانشگاه فنی و حرفه ای بر اساس قانون برنامه پنچم توسعه گفت : این دانشگاه نسبت به دانشگاه های دیگر کشور در کار آفرینی و ایجاد اشتغال پیشتاز است لذا وزارت علوم برای رفع مشکلات آن و توسعه آن تلاش بیشتری می کند.
دکتر تسلیمی اظهار داشت : آموزش ، سرمایه گزاری و نیاز بازار سه ضلع ایجاد یک شغل در جامعه هستند و دانشگاه فنی و حرفه ای می تواند با آموزش های مهارت محور در رشته های مورد نیاز بازار کار به اشتغال آفرینی در جامعه بویژه در قالب شرکت های دانش بنیان و مراکز رشد کمک کند.