قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل : آموزش عالی یک بستر مناسب برای تقویت روابط ایرآن و آلمان است

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۸:۰۵ کد : ۱۸۷۲ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۶۱۳
قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل در دیدار با وزیر اقتصاد و علوم ایالت تورینگن آلمان گفت: آموزش مسیری مطمئن برای آینده بهتر روابط میان دو کشور ایران و آلمان است.  به گزارش روابط عمومی وز...
 قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل : آموزش عالی یک بستر مناسب برای تقویت روابط ایرآن و آلمان است
قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل در دیدار با وزیر اقتصاد و علوم ایالت تورینگن آلمان گفت: آموزش مسیری مطمئن برای آینده بهتر روابط میان دو کشور ایران و آلمان است.
 
 به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر حسین سالار آملی قائم مقام وزیر در امور بین الملل و رییس مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم در دیدار با ولفگانگ تیفن، وزیر اقتصاد و علوم ایالت تورینگن آلمان،‌ همکاری های علمی میان دو کشور را خوب توصیف و بر ضرورت توسعه و گسترش آن تاکید کرد.
قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل با اشاره به سوابق همکاری میان آلمان و ایران در قالب همکاری های دو جانبه یا همکاری در قالب اتحادیه اروپا گفت:  برای آنکه همکاری میان دو کشور، ‌عملیاتی تر  شود،  ‌بهتر است مرحله به مرحله و با زمان بندی مشخص، ‌این همکاری ها را تعریف کرده و به پیش بریم.
رییس مرکز همکاری های علمی بین المللی در ادامه،‌ ‌سفر گروهی از استادان دانشگاه های ایران به ایالت تورینگن با هدف تبادل اطلاعات دانشگاه های دو طرف  و آشنایی با ظرفیت ها و توانمندی ها برای تدوین حوزه های همکاری ؛ تبادل دانشجو در مقطع تحصیلات تکمیلی و پسا دکتری و حمایت از استقرار شرکت های دانش بنیان در پارک های علم و فناوری ایران را سه محوری دانست که می تواند در اولویت توسعه روابط ایران  و آلمان قرار بگیرد.
دکتر سالار آملی اظهار داشت: در همین چهارچوب، ایران آمادگی خود را برای پذیرش دانشجویان در رشته های ایران شناسی، ‌شیعه شناسی،‌ اسلام شناسی و هنر اسلامی و زبان و ادبیات فارسی اعلام می کند. 
در ادامه این دیدار،   تیفن  وزیر اقتصاد و علوم ایالت تورینگن آلمان  با  تشکر از میزبانی وزارت علوم، ‌پیشنهادهای  طرف ایرانی را  مهم دانسته و از آن ها استقبال کرد.
 وی پیشنهاد کرد تا دو طرف، رابط های خود را برای پیگیری موضوعات پیشنهادی مطرح شده معرفی کنند.
گفتنی است روسای دانشگاه علمی- کاربردی نورد هاوزن، ‌دانشگاه علمی کاربردی ارنست-آبه، دانشگاه ارفورت ، وزیر اقتصاد و علوم ایالت تورینگن را همراهی می کردند. ‌رییس دانشگاه پیام نور، ‌رییس دانشگاه علم و صنعت نمایندگان دانشگاه جامع علمی– کاربردی و دانشگاه فنی و حرفه ای و مدیر کل دفتر تحول اداری و فناوری اطلاعات وزارت علوم نیز در این دیدار حضور داشتند.