قائم مقام ستاد خیرین وزارت علوم :آموزش عالی عرصه ای مهم برای مشارکت خیّرین جامعه است

۲۷ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۱:۴۱ کد : ۱۸۷۰ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۳۰۶
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم و  قائم مقام ستاد خیرین این وزارت، حوزه آموزش عالی را عرصه ای مهم و ماندگار برای مشارکت و حمایت عموم مردم معرفی کرد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دک...
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم و  قائم مقام ستاد خیرین این وزارت، حوزه آموزش عالی را عرصه ای مهم و ماندگار برای مشارکت و حمایت عموم مردم معرفی کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمدحسین امید در  جمع خیّرین و اعضای بنیاد نیکوکاری آموزش عالی استان هرمزگان  با یادآوری برنامه ریزی و سیاستگذاری کلان وزارت علوم برای استفاده هر چه بیشتر از ظرفیت های خیّرین و واقفین جهت فائق آمدن بر مشکلات؛ از تمامی هم میهنان داخل و خارج از کشور برای حضور و سرمایه گذاری در بخش های مختلف و متنوع آموزش عالی کشور از جمله ساخت خوابگاه های دانشجویی و سهیم شدن در پیشرفت و اقتدار علمی کشور دعوت کرد.
وی با اشاره به مشکلات رفاهی و آموزشی دانشگاه‌ها به عنوان مثال حوزه خوابگاه‌های دانشجویی در دو مقوله کمیّت و کیفیت و نیز عدم تکافوی اعتبارات دولتی برای رفع این مشکلات؛ بر استفاده از ظرفیت های خیّرین و واقفین برای توسعه فضاهای خوابگاهی و رفاهی دانشجویان و فائق آمدن بر مشکلات در این حوزه تاکید کرد.
دکتر امید  با اشاره به اهمیت امکانات رفاهی و نقش آن در ایجاد انگیزه و برطرف شدن دغدغه های معیشتی دانشجویان؛ خوابگاه ها و امکانات رفاهی را مکمل امکانات آموزشی، کمک آموزشی و پژوهشی دانست و ضمن تاکید بر نقش بی بدیل و همه جانبه خیّرین در توسعه امکانات رفاهی و خوابگاهی، برخی دانشگاه ها نظیر دانشگاه تهران، فردوسی مشهد، کاشان و ولیعصر(عج) رفسنجان را در بهره گیری و استفاده از ظرفیتهای خیرین و واقفین برای توسعه فضاهای خوابگاهی پیشگام و پیشرو دانست و خواستار برنامه ریزی و فعالیت سایر دانشگاه ها برای استفاده از ظرفیت های بالقوه منطقه ای برای جذب مشارکت های مردمی شد.
دکتر شیخی رئیس دانشگاه هرمزگان نیز در ادامه این نشست با بیان تاریخچه این دانشگاه، به ارایه گزارشی از اقدامات انجام گرفته در حوزه مشارکت خیرین پرداخت و سطح مشارکت خیرین را در استان مطلوب عرض یابی کرد.
 وی افزود: به همت خیرین استان هرمزگان، بنیاد نیکوکاران آموزش عالی استان شکل گرفته و تفاهم نامه های خوبی در زمینه های پژوهشی، آموزشی و رفاهی میان دانشگاه و خیرین استان به امضا رسیده است .