فعالیت های کارآفرینی دانشگاه تبریز در سال 94 تشریح شد

۱۷ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۷:۳۹ کد : ۱۸۶۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۱۱
دکتر محمد مقدم واحد معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز فعالیت های کارآفرینی این دانشگاه را تشریح کردبه گزارش روابط عمومی وزارت علوم، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز، ضمن اعلام خبر تشکیل کمیته...
 فعالیت های کارآفرینی دانشگاه تبریز در سال 94 تشریح شد
 دکتر محمد مقدم واحد معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز فعالیت های کارآفرینی این دانشگاه را تشریح کرد
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز، ضمن اعلام خبر تشکیل کمیته کارآفرینی دانشگاه، گفت: کمیته کارآفرینی متشکل از مدیران بخش کارآفرینی دانشگاه، اعضای هیئت علمی و فعالان بخش صنعت و کارآفرینی تا کنون جلسات متعددی را تشکیل داده است.
دکتر محمد مقدم واحد با اشاره به لزوم آشنایی با مفاهیم و ارتقای فرهنگ کارآفرینی در بین دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه اضافه کرد: در این راستا 9 مورد سمینار و کارگاه، تحت عنوان"مسیر آینده شغلی من" برای 1800 از دانشجویان و کارگاه کارآفرینی با موضوع "دانشگاه کارآفرین زیربنای توسعه پایدار" با سخنرانی مهندس تقی قیصری، رئیس هیئت مدیره انجمن خدمات مهندسی صنعتی ، برای اعضای هیئت علمی از ابتدای سال تحصیلی توسط مدیریت امور فناوری و با همکاری دانشکده های مختلف برگزار شده است.
وی با تاکید بر افزایش تعداد کانون های کارآفرینی دانشگاه، از تشکیل 3 کانون کارآفرینی جدید خبر داد و گفت: کمیته کارآفرینی دانشگاه مجوز فعالیت برای سه کانون با عناوین "علوم گوهر" (در زمینه سنگ های قیمتی)، "شکوفا" (در زمینه علوم تربیتی و روانشناسی) و "صنایع غذایی" با محوریت تولید محصولات غذایی فراسودمند" را صادر کرده است.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز افزود: برای سال 95 برنامه های مختلفی در حوزه کارآفرینی شامل برگزاری سمینارها و کارگاه های کارآفرینی برای اعضای هیأت علمی و دانشجویان، بزرگداشت هفته جهانی کارآفرینی، برگزاری نشست با کارآفرینان برتر کشوری و برگزاری مسابقات استارت آپ ویکند در نظر گرفته شده است.
دکتر مقدم واحد افزود: به منظور هدف مند نمودن برنامه ها در بخش کارآفرینی و پس از جلسات متعدد کمیته  کارآفرینی، پیش نویس سند چشم انداز ده ساله ای تدوین شده و برای تصویب نهایی به هیئت رئیسه دانشگاه ارجاع داده شده است.