شیوه‌نامه دستیار آموزشی-پژوهشی در دانشگاه یزد به تصویب رسید

۱۹ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۴:۵۱ کد : ۱۸۳۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۸۷
به منظور بهره‌گیری از ظرفیت و توان دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی در ارتقای کیفیت آموزش و پژوهش دانشگاه یزد و نیز با هدف افزایش تجربیات آموزشی و پژوهشی این دانشجویان، شیوه‌نامه دستیار آموزشی-پژوهشی دان...
 شیوه‌نامه دستیار آموزشی-پژوهشی در دانشگاه یزد به تصویب رسید
به منظور بهره‌گیری از ظرفیت و توان دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی در ارتقای کیفیت آموزش و پژوهش دانشگاه یزد و نیز با هدف افزایش تجربیات آموزشی و پژوهشی این دانشجویان، شیوه‌نامه دستیار آموزشی-پژوهشی دانشگاه تدوین و به تصویب هیئت رییسه این دانشگاه رسید.
 به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، مشاور رییس و مدیر حوزه ریاست دانشگاه یزد در این خصوص گفت: دستیار آموزشی-پژوهشی به دانشجویان دکترا اطلاق می‌شود که با هماهنگی و تایید استاد راهنما در یک یا چند مورد از فعالیت‌های مشخص شده با دانشگاه همکاری کرده و در قبال آن از امتیازات مربوطه بهره‌مند می‌شوند.
دکتر محمدرضا فاضل افزود: برای جلوگیری از پراکندگی و مشخص شدن روش کار این شیوه‌نامه تدوین شد.
وی تشریح کرد: شیوه‌نامه دستیار آموزشی و پژوهشی برای استادانی است که دانشجوی دکترا دارند و این دستیار نیز باید خود دانشجوی دکترا باشد به اسثنای موارد خاص که آن رشته مقطع دکترا نداشته باشد.
دکتر فاضل افزود: این دانشجو زیر نظر استاد (منظور استاد راهنمای رساله دانشجو است) به انجام فعالیت‌هایی از جمله همکاری در ارائه دروس و آزمایشگاه‌ها، برگزاری کلاس حل تمرین و رفع اشکال، برگزاری کلاس‌های آمادگی المپیاد، ایجاد آمادگی برای دانشجویان برای شرکت در مسابقات علمی، برگزاری دوره‌های کمک‌آموزشی، همکاری در امور پژوهشی و... می‌پردازد.
به گفته وی حق‌الزحمه این دستیار تا سقف پنج میلیون ریال است که از محل پژوهانه استاد و در قالب قرارداد به وی پرداخت می‌شود.


( ۴ )