شیوه نامه حمایت از پروژه های همکاری سازمان های دفاعی کشور با دانشگاهها به امضا رسید

۳۱ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۲:۰۰ کد : ۱۸۳۰ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۶۲۵
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم و رئیس موسسه آموزشی و تحقیقاتی صنایع دفاعی ، شیوه نامه حمایت از پروژه های همکاری سازمان های دفاعی کشور با دانشگاهها  را امضا کردند.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،...
 شیوه نامه حمایت از پروژه های همکاری سازمان های دفاعی کشور با دانشگاهها به امضا رسید
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم و رئیس موسسه آموزشی و تحقیقاتی صنایع دفاعی ، شیوه نامه حمایت از پروژه های همکاری سازمان های دفاعی کشور با دانشگاهها  را امضا کردند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم با اشاره به اینکه تفاهم نامه همکاری وزارت علوم و وزارت دفاع که در بهمن سال 1392 منعقد شده بود عملیاتی شده و هم اکنون بیش از 1400پروژه در قالب آن تعریف شده است ، امضای این شیوه نامه را جهت مدیریت ، ساماندهی و نظارت مستمر بر اجرای تفاهم نامه مذکور مهم ارزیابی کرد.
وی با اشاره به  موضوع اقتصاد مقاومتی و ضرورت تاثیر مثبت فعالیت دانشگاهها بر زندگی روزمره مردم گفت: غالب پروژه های دفاعی در مرز دانش هستند و این قابلیت را دارند که در بخش عمومی، صنایع مختلف  و فعالیت های مرتبط با زندگی مردم مورد استفاده قرار بگیرند لذا تقویت و توسعه این پروژه ها گامی مهم در تحقق اقتصاد مقاومتی است.
مهندس شفقت رئیس موسسه آموزشی و تحقیقاتی صنایع دفاعی نیز در مراسم امضای این شیوه نامه گفت: همکاری دانشگاهها و وزارت دفاع یک مدل کامل و الگو  در زمینه  همکاری علم و صنعت است که مورد تاکید مسئولین نظام  و مدیران کلان کشور است.
وی افزود: پروژه های مشترک دانشگاهها و صنایع دفاعی این ویژگی را دارد که علاوه بر توسعه علم و فناوری و شتاب گرفتن علوم در رشته های تخصصی مختلف، به افزایش اشتغال زایی و بهره مندی کشور از     توانایی های نخبگان علمی کمک زیادی بکند.