ششمین نشست مشورتی معاونان و مدیران بین الملل دانشگاه های کشور در دانشگاه مازندران برگزار شد

۲۱ مهر ۱۳۹۴ | ۱۶:۲۸ کد : ۱۸۱۸ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۷۱۱
ششمین نشست مشورتی معاونان و مدیران بین الملل دانشگاه ها، مراکز پژوهشی، پارک های علم و فناوری و مراکز رشد منتخب کشور با حضور دکتر حسین سالار آملی قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل و رییس مرکز...
 ششمین نشست مشورتی معاونان و مدیران بین الملل دانشگاه ها، مراکز پژوهشی، پارک های علم و فناوری و مراکز رشد منتخب کشور با حضور دکتر حسین سالار آملی قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل و رییس مرکز همکاری های بین المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دکتر فخرالدین اصغری آقمشهدی رئیس دانشگاه مازندران درمحل این دانشگاه برگزار شد.
 به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سالار آملی این نشست را مهم ترین جلسه‌ مشورتی در بالاترین سطح دانشگاهی معرفی  کرد و گفت: هم اکنون با شرایط بسیار مثبت بین المللی روبه رو هستیم که با دارا بودن نیروی انسانی توانمند  و جایگاه بسیار خوب کشورما در دنیا می توانیم از آن استفاده بهینه کنیم.
رئیس مرکز همکاری های بین المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ادامه گفت : آمادگی مردم و مسئولان کشور برای استفاده از فرصت های بین المللی خوب  و مناسب است برای نمونه  این آگاهی باعث شده در بسیاری از دانشگاه های بزرگ کشور نظیر دانشگاه های تهران، صنعتی امیرکبیر و بین المللی امام خمینی(ره) قزوین، دفتر همکاری های بین الملل در حد یکی از معاونت های رییس دانشگاه ارتقا یابد. 
قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل، بین المللی کردن دانشگاه ها  را یک فرصت عنوان کرد و از مسئولان دانشگاهی در حوزه بین الملل در خواست کرد با شناسایی نقاط قوت خود و شرایط محیط بین الملل به گسترش دیپلماسی علمی کمک کنند. 
  دکتر سالار آملی در پایان سخنان خود ، بکارگیری نیروی انسانی مناسب در حوزه روابط بین الملل، مشخص کردن کشورهای هدف، شناسایی ایرانیان نخبه خارج از کشور و برقراری ارتباط با آنها، تاسیس شعبه‌ دانشگاه در خارج از کشور حتی به صورت مشترک و انعقاد تفاهم نامه های یکساله و شش ماهه با دانشگاه های خارجی را از جمله مراحل عملیاتی شدن فرآیند بین المللی کردن دانشگاه ها عنوان کرد .