سومین جلسه کارگروه توسعه همکاری‌های علمی و بین‌المللی قرآنی برگزار شد

۱۳ دی ۱۳۹۳ | ۱۵:۱۴ کد : ۱۸۰۰ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۶۹۲
سومین جلسه کارگروه توسعه همکاری‌های علمی و بین‌‌المللی قرآنی با حضور دکتر خوش‌‌منش رئیس مرکز هماهنگی و توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور و اعضای این کارگروه در محل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزا...
 سومین جلسه کارگروه توسعه همکاری‌های علمی و بین‌المللی قرآنی برگزار شد
سومین جلسه کارگروه توسعه همکاری‌های علمی و بین‌‌المللی قرآنی با حضور دکتر خوش‌‌منش رئیس مرکز هماهنگی و توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور و اعضای این کارگروه در محل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این جلسه دکتر  خوش‌منش  ضمن اشاره به مصوبه  کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور مبنی بر ابلاغ کلیات برنامه¬های ملی و بین¬المللی حوزه تخصصی پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور اظهارداشت : بر مبنای مصوبه این کمیسیون، اعتبارات اجرای منشور توسعه فرهنگ قرآنی در حوزه پژوهش و آموزش عالی قرآنی منحصراً به اجرای برنامه‌های ملی و بین‌المللی مصوب تعلق خواهد گرفت و کارگروه¬های تخصصی نیز موظفند شیوه¬نامه اجرایی برنامه¬های مصوب را تصویب و گزارش اقدامات خود را به کمیسیون ارائه دهند. 
دبیر کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور ضمن اشاره به اینکه توانمندسازی نیروی انسانی نظام پژوهش و آموزش عالی قرآنی در تعاملات بین المللی و گسترش گفتمان قرآنی اهل بیت در عرصه علمی داخل و بین الملل از مهم ترین عناوین برنامه-های مرتبط با  مسئولیت های کارگروه توسعه همکاری‌های علمی و بین‌المللی قرآنی است ،افزود: کارگروه بین¬الملل موظف است با انتخاب مدیر هر برنامه ملی، ضمن تفصیل برنامه و ارائه سبد پروژه مرتبط و خروجی¬های مورد انتظار خود، در جهت تحقق اهداف هر برنامه گام بردارد و دستگاه¬های عضو و سایر مجریان نیز می‌توانند برنامه‌های خود را ذیل کلان¬برنامه¬های ملی و بین‌المللی به دبیرخانه کمیسیون ارائه دهند.
 وی با اشاره به فعالیت ظرفیت عظیم جامعه دانشگاهی و حوزوی ابراز امیدواری کرد با تنظیم و فراخوان عمومی سبد پروژه¬های برنامه-های کارگروه توسعه همکاری¬های علمی بین¬المللی قرآنی بخش قابل توجهی از این ظرفیت ذیل این برنامه¬ها فعال شوند. 
دکتر خوش¬منش در پایان با اشاره به اهمیت و حجم وظایف کارگروه بین¬الملل خواستار تشکیل منظم جلسات و اهتمام ویژه اعضا به مشارکت در اجرای برنامه¬های مرتبط به منظور اجرای وظایف محوله در تحقق اهداف کلان برنامه¬های مرتبط شد.