روابط علمی و فناوری ایران و روسیه گسترش می یابد

۲۵ فروردین ۱۳۹۴ | ۰۹:۴۰ کد : ۱۷۴۵ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۹۹۹
دکتر محمد فرهادی وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری و دکتر آندره فورسنکو دستیار رئیس جمهور روسیه در امور علم و فناوری در محل وزارت علوم در خصوص گسترش روابط علمی و فناوری بین دو کشور دیدار و گفتگو کردند.به گ...
 روابط علمی و فناوری ایران و روسیه گسترش می یابد
دکتر محمد فرهادی وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری و دکتر آندره فورسنکو دستیار رئیس جمهور روسیه در امور علم و فناوری در محل وزارت علوم در خصوص گسترش روابط علمی و فناوری بین دو کشور دیدار و گفتگو کردند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر فرهادی در این دیدار با اشاره به همکاری های علمی و فناوری  فعلی ایران و روسیه ابراز امیدواری کرد با عملیاتی شدن تفاهمات گذشته، شاهد توسعه روابط علمی کشور دو در سطح عالی باشیم.
وی افزود : همواره همکاری های علمی بین دانشگاهای ایران و روسیه برقرار بوده است لذا هدف ما در این دیدارها ساماندهی  و آکادمیک کردن روابط  دوجانبه است.
وزیر علوم، برگزاری همایش های علمی مشترک ، انجام بازدیدهای علمی از دانشگاههای دو کشور ، انجام تحقیقات مشترک علمی ، تاسیس شرکت های دانش بنیان مشترک ، اعطای فرصت های مطالعاتی  و حمایت از رشته  تقویت زبان روسی در دانشگاهای ایران و زبان فارسی در دانشگاههای روسیه را از جمله زمینه های  اولویت دار برای همکاری های علمی نام برد.
دستیار رئیس جمهور روسیه در امور علم و فناوری نیز با اشاره به اینکه در مدت هشت سال تصدی وزارت علوم روسیه با دانشگاههای ایران آشنایی خوبی پیدا کرده است بر ضرورت تسهیل روابط بین دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی ایران و روسیه تاکید کرد.
 در ادامه این دیدار پروفسور ویکتور سادوینچی رئیس دانشگاه دولتی مسکو  با اشاره به دیدار و گفتگوی خود با روسای دانشگاههای تهران و صنعتی شریف و بازدید از پارک علم و فناوری پردیس گفت : در این دیدارها، زمینه های همکاری مختلف  علمی وتحقیقاتی بررسی شد و مقرر شد هیئتی از مدیران دانشگاهی ایران از دانشگاههای مسکو بازدید کنند.
گفتنی است : سفیر روسیه در ایران ،معاون آموزشی وزیر علوم و قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل نیز در این دیدار حضور داشتند.