رئیس مرکز مطالعات راهبردی و آموزش وزارت کشور اعلام کرد:حمایت از پژوهش در سطح ملی و استانی

۲۵ مهر ۱۳۹۴ | ۱۴:۵۷ کد : ۱۷۳۱ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۴۶۸۷
رئیس مرکز مطالعات راهبردی و آموزش وزارت کشور در نشست استانی هفته ملی پژوهش و فناوری گفت : این وزارتخانه در سطح ملی و  استانی از پژوهش حمایت می کند .به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر اصغر افتخ...
 رئیس مرکز مطالعات راهبردی و آموزش وزارت کشور اعلام کرد:حمایت از پژوهش در سطح ملی و استانی
رئیس مرکز مطالعات راهبردی و آموزش وزارت کشور در نشست استانی هفته ملی پژوهش و فناوری گفت : این وزارتخانه در سطح ملی و  استانی از پژوهش حمایت می کند .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر اصغر افتخاری اظهار داشت : برنامه ریزی برای تاسیس پژوهشگاه در وزارت کشور ،تثبیت و ابقای معاونت های آموزش و پژوهش استانداریها با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و ایجاد شبکه بین استان های همجوار برای استفاده بهینه از امکانات و بودجه از جمله اقدامات وزارت کشور برای حمایت از پژوهش و تحقیقات در کشور است.
وی افزود: برای پیاده کردن اقتصاد مقاومتی در استانهای کشور به استانداریها اجازه داده شده است با پژوهش و تحقیق و با در نظر گرفتن شرایط منطقه ای ، برنامه های استانی خود برای تحقق اقتصاد مقاومتی که مورد تاکید مقام معظم رهبری و سیاست  های دولت است را تعیین کنند.
رئیس مرکز مطالعات راهبردی و آموزش وزارت کشور افزود:  تاکید این وزارتخانه  در استانها،انجام پژوهش های کاربردی برای حل مشکلات هر استان است زیرا انجام تحقیقات در مرزهای دانش و پژوهش های بنیادی بر عهده دانشگاهها،مراکز آموزش عالی  و مراکز پژوهشی است.
وی تاکید کرد: چون استانهای همجوار از مشکلات مشابهی برخوردارند اطلاع رسانی پژوهش های در حال انجام، برای پرهیز از کارهای موازی و  استفاده دیگر استانها از نتایج این پژوهش ها و شبکه سازی  برای هم افزایی امکانات از جمله برنامه ها و سیاست های وزارت کشور در حمایت از پژوهش است.


( ۵ )