رئیس سازمان ملی بهره وری ایران با هیئت رئیسه دانشگاه یزد دیدار کرد

۲۴ دی ۱۳۹۳ | ۱۷:۴۱ کد : ۱۷۲۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۸۹
رئیس سازمان ملی بهره وری ایران  با هیئت رئیسه دانشگاه یزد دیدار  و در مراسم تجلیل از پژوهشگران برگزیده این دانشگاه شرکت کرد.  به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر رویا طباطبایی ی...
 رئیس سازمان ملی بهره وری ایران با هیئت رئیسه دانشگاه یزد دیدار کرد
رئیس سازمان ملی بهره وری ایران  با هیئت رئیسه دانشگاه یزد دیدار  و در مراسم تجلیل از پژوهشگران برگزیده این دانشگاه شرکت کرد. 
 به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر رویا طباطبایی یزدی، پس از دیدار با هیئت رییسه دانشگاه یزد  در جمع پژوهشگران برگزیده  این دانشگاه اظهار داشت: در حالی که در بسیاری از کشورهای دنیا، حداقل یک سوم از رشد اقتصادی از طریق بهره وری انجام می شود، این میزان در طول یک دوره ۱۳ ساله در ایران حدود نیم درصد بوده است.
وی بیان کرد: در سال هایی که میزان رشد اقتصادی ایران منفی بوده است، این میزان بسیار کمتر و وضعیت نامطلوبتر بوده است که امیدواریم به شرایط ایده آل تری در این زمینه دست پیدا کنیم.
 دکتر طباطبایی یزدی با تاکید بر اینکه بهره وری به صورت ملی قابل تحقق است، خاطرنشان کرد: نتایج تحقیقات، راه های بهره‌ وری و ... باید از پایتخت خارج شده و در سطح استانها نیز اجرایی شود زیرا معتقدیم بهره وری تا زمانی که عزم ملی پشت آن نباشد، محقق نخواهد شد.
وی تصریح کرد: با تفاهم نامه ای که با وزارت کشور در این زمینه به امضا رسانده ایم، تلاش می کنیم همه استانها را از فعالیت های سازمان ملی بهره وری ایران مطلع کنیم و آنها را در تحقق بهره وری در بخش های مختلف، سهیم کرده و از نظرات و همکاری های آنها استفاده کنیم.
رئیس سازمان ملی بهره وری ایران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تدوین برنامه جامع بهره وری اظهار داشت: این برنامه بر اساس ماده ۷۹ برنامه پنجم توسعه باید تدوین می شد و در همه فعالیت ها مورد استفاده قرار می گرفت که بر این اساس کار تدوین آن اوایل سال جاری انجام و مردادماه به هیئت وزیران ارسال شد.
وی تصریح کرد: اوایل هفته جاری در جلسه هیأت وزیران از این طرح دفاع کردیم اما قرار شد جزییاتی به آن افزوده شود اما در نهایت کلیات برنامه تصویب و به زودی به دستگاه های مختلف ابلاغ خواهد شد.
دکترطباطبایی یزدی بیان کرد: در این طرح چگونگی تعامل دستگاه های مختلف و حرکت آنها در مسیر بهره وری همچنین تعاریف دقیقی از شاخص های استاندارد بهره وری مشخص شده است.
رئیس دانشگاه یزد نیز در این نشست اظهار داشت: یزد می تواند حرفهایی در زمینه بهره وری داشته باشد که امیدواریم حضور مسؤولان و روسای سازمان ملی بهره وری ایران بتواند زمینه های بهره وری در یزد را تقویت کند.
دکترمحمدصالح اولیا بیان کرد: با حضور رییس سازمان بهره وری ایران، جلساتی با مسؤولان و رؤسای دانشکده ها برگزار خواهد شد و راهکارهای تعامل بیشتر با این سازمان مورد بررسی قرار خواهدگرفت.
در این مراسم همچنین از پژوهشگران برگزیده دانشگاه یزد در دو بخش هیئت علمی و دانشجویی تجلیل شد. 
شرکت در جلسه شورای عمومی دانشکده اقتصاد، مدیریت و حسابداری و نشست با صنعتگران، کارآفرینان و متولیان فضای کسب و کار در استان از دیگر برنامه های دکتر طباطبایی یزدی این سفر بود.