رئیس دانشگاه یزد بر نقش محوری آموزش عالی در توسعه کشور تأکید کرد

۲۶ مرداد ۱۳۹۳ | ۱۶:۱۸ کد : ۱۷۱۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۲۱
رییس دانشگاه یزد در جمع نمازگزاران جمعه یزد سخنرانی و بر نقش محوری آموزش عالی در توسعه این استان تأکید کرد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،دکتر محمد صالح اولیا در سخنان خود با بیان اهمیت و ضرورت توجه...
 رئیس دانشگاه یزد بر نقش محوری آموزش عالی در توسعه کشور تأکید کرد
رییس دانشگاه یزد در جمع نمازگزاران جمعه یزد سخنرانی و بر نقش محوری آموزش عالی در توسعه این استان تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،دکتر محمد صالح اولیا در سخنان خود با بیان اهمیت و ضرورت توجه به علوم مختلف در جامعه گفت: گسترش علم را هم به ایمان ما کمک می کند و هم به عمل صالح ما.
وی در ادامه به تبیین اهمیت و ضرورت توسعه آموزش عالی در توسعه شهرها پرداخت و گفت: درخواست های فزاینده مردم در شهرهای مختلف برای تأسیس و گسترش مراکز آموزش عالی گواه روشنی است بر این مدعا که تأسیس دانشگاه یک نیاز ضروری و مهمترین عامل برای توسعه مناطق است.
رئیس دانشگاه یزد با اشاره به محدودیت ذخایر طبیعی و معادن استان، تصریح کرد: برای دستیابی به توسعه پایدار در استان یزد راهی جز ارتقای آموزش عالی و تقویت خدمات برتر وجود ندارد.
وی همچنین به نقش مؤثر نخبگان در ارتقای کیفیت آموزش عالی اشاره کرد و افزود: جذب نخبگان، امروز مهمترین عرصه رقابت پنهان میان دانشگاه های دنیاست و وظیفه ی تمامی دلسوزان توسعه استان یزد این است که نخبگان کشور را ترغیب کنند تا در شرایط برابر با سایر موسسات آموزش عالی، دانشگاه های یزد را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند.
دکتر محمد صالح اولیا همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تاریخچه تاسیس و توسعه دانشگاه یزد از تمامی بانیان و حامیان این مجموعه قدردانی کرد. وی توانمندی های این مجموعه را برای رسیدن به ردیف ده دانشگاه برتر کشور مناسب دانست و ابراز امیدواری کرد دانشگاه یزد در آینده ای نزدیک شاهد دستیابی به این هدف اصلی باشد.
جلب حمایت نیکوکاران و یزدی تباران، ارتقای جایگاه ملی و بین المللی دانشگاه یزد، استفاده از خرد جمعی و جذب نیروی انسانی متخصص در توسعه و اعتلای این مجموعه از دیگر مواردی بود که در سخنان رییس دانشگاه یزد مورد توجه و تأکید قرار گرفت.