رئیس دانشگاه تبریز اعلام کرد: فاز دوم دانشکده دامپزشکی این دانشگاه به متراژ 10 هزار متر مربع احداث می شود

۱۵ تیر ۱۳۹۳ | ۱۳:۳۶ کد : ۱۷۰۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۹۷
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در ابتدای این بازدید، طی نشستی با اعضای هیئت علمی دانشکده دامپزشکی، ضمن آشنایی با مسائل و مشکلات ، به انتخاب روسای جدید دانشکده ها توسط اساتید دانشگاه اشاره کرد و گف...
 رئیس دانشگاه تبریز اعلام کرد: فاز دوم دانشکده دامپزشکی این دانشگاه به متراژ 10 هزار متر مربع احداث می شود

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در ابتدای این بازدید، طی نشستی با اعضای هیئت علمی دانشکده دامپزشکی، ضمن آشنایی با مسائل و مشکلات ، به انتخاب روسای جدید دانشکده ها توسط اساتید دانشگاه اشاره کرد و گفت: مشارکت و همدلی زیربنای توسعه است و توسعه جز با همدلی ممکن نیست. برهمین اساس، مقرر شد تا در انتخاب رییس دانشکده ها، نظرات اعضای هیات علمی آن دانشکده لحاظ شود تا بتوانیم با همفکری و همدلی، به سمت پیشرفت حرکت کنیم .

   دکتر پورمحمدی ضمن اشاره به حدیث رحم الله امراً علم من أین و فی أین و إلی أین؛ گفت: مولای متقیان علی(ع) فرموده اند که خدا رحمت کند کسی را که بداند از کجا آمده و در کجاست و به کجا می رود. این حدیث اساس و ترسیم برنامه ریزی است که در دین ما بر آن تاکید شده است.

      وی اصلاح روند برنامه ریزی های گذشته را برای ترسیم آینده مطلوب و ضروری دانست و تلاش عمومی همکاران را در پیشبرد اهداف دانشگاه از جمله تلاش برای درآمدزایی، تنوع بخشی بر درآمدها در بخش پژوهش و تحقیق، ایجاد شرکت های دانش بنیان و تجاری کردن امور پژوهشی را خواستار شد و اضافه کرد: از آنجایی که بودجه های دولتی کفاف هزینه های دانشگاه ها را نمی دهد، تبدیل علم به ثروت از مهم ترین و ضروری ترین امور زمان حال است؛ لذا اساتید نیز در این مسیر با کسب درآمد، علامه بر حل مشکلات جامعه، در تجهیز و تکمیل دانشکده نیز شرکت نمایند؛ چرا که در جهان سوم، فرصت ها را باید خلق کرد؛ زیرا فرصت خود به خود به وجود نمی آید.

      بر اساس این گزارش، در این آیین با حضور هیئت رییسه و مدیران اجرایی دانشگاه اعضای هیئت علمی دانشکده دامپزشکی  به ارایه نقطه نظرات خود در خصوص مسایل مربوطه پرداختند و در پایان این مراسم دکتر جواد اشرفی به عنوان رییس جدید دانشکده دامپزشکی دانشگاه تبریز معرفی و از خدمات دکتر رضا اسدپور قدردانی شد.

      دانشکده دامپزشکی دانشگاه تبریز در سال 1367 تاسیس شد و با پذیرش دانشجو در مقطع کاردانی دامپزشکی فعالیت آموزشی خود را آغازکرد و با توسعه کمی وکیفی، از سال 1375 شروع به پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی و از سال 1384 در  مقطع دکتری حرفه ای کرد.

گفتنی است این دانشکده درمقاطع کارشناسی بهداشت و بازرسی گوشت، کارشناسی ناپیوسته علوم آزمایشگاهی دامپزشکی، کارشناسی ارشد بافت شناسی دامپزشکی،کارشناسی ارشدانگل شناسی دامپزشکی ودکتری حرفه ای دامپزشکی از طریق آزمون سراسری دانشجو می پذیرد و هم اکنون دارای 42 نفر عضوهیئت علمی و 500 دانشجو می باشد.


( ۱ )