رئیس دانشگاه پیام نور: یک هزار میلیارد تومان برای ارتقای کیفیت آموزشی این دانشگاه پیش بینی شده است

۲۹ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۱:۳۳ کد : ۱۷۰۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۸۹
دکتر ابوالفضل فراهانی در اجلاس روسای دانشگاه پیام نور گفت :یک هزار میلیارد تومان برای ارتقای کیفیت، در برنامه چهار ساله این دانشگاه اختصاص یافته است. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، رئیس دانشگاه پیا...
دکتر ابوالفضل فراهانی در اجلاس روسای دانشگاه پیام نور گفت :یک هزار میلیارد تومان برای ارتقای کیفیت، در برنامه چهار ساله این دانشگاه پیش بینی شده است.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، رئیس دانشگاه پیام نور در اجلاس روسای دانشگاه پیام نور کشور گفت : دانشگاه پیام نور پس از 25 سال فعالیت خود این افتخار را دارد که با تحقق شعار آموزش برای همه افراد و در همه جا بتواند سهم بزرگی در جذب دانشجو در آموزش عالی کشور داشته باشد.
 وی با اشاره به اینکه یک میلیون و ششصد هزار دانشجو و دانش آموخته ازخدمات دانشگاه پیام نور  بهره مند می شوند گفت : دانشگاه پیام نور با این رقم دانشجو می تواند ادعا کند درهر خانواده ایرانی یک نماینده دارد.
وی افزود:دانشگاه پیام نور با ارسال 140 میلیون کتاب درسی در بیست و  پنج سال گذشته  به دورترین نقاط کشور امکان تحصیل را برای دانشجویان فراهم کرده است که  این رقم در هیچ بخش دانشگاهی کشور قابل مقایسه نیست.
دکتر فراهانی با تاکید بر این که  دانشجویان  برگزیده در زمینه های فرهنگی  دانشگاه پیام نور بالااست، افزود: این افتخار بزرگ نتیجه تلاش مدیران فرهنگی و مسولان نهاد رهبری در این دانشگاه است. دانشگاهی که به معنای واقعی انسان فرهیخته و اخلاق مدار تربیت می کند البته با این انتظارامام راحل  از دانشگاهها که می گفتند:«دانشگاه باید مبدا همه تحول باشد» هنوز فاصله داریم.
وی با اشاره به سبک آموزشی متفاوت دانشگاه پیام نور گفت : دانشگاه پیام نور با ارائه شیوه آموزشی متفاوت به دانشجو استقلال می دهد و  با  ارائه محتوای آموزشی یکسان و برگزاری آزمون متمرکز یک آزمون سالم و با کیفیت را برگزار می کند.  
رئیس دانشگاه پیام نور ادامه داد: در دهه 70 و 80  که ظرفیت دانشگاهها پایین بود این دانشگاه نقش بی بدیلی درحل این مشکل عرصه آموزش عالی عهده دار بوده  و البته در دوره جدید با رویکرد کیفیت بخشی، برقراری موازنه کمیت و کیفیت، توجه بیشتر به تقاضای اجتماعی تا رسیدن به دانشگاهی که مورد نظر بزرگان کشور و در شان نظام جمهوری اسلامی ایران به ماموریت خود ادامه خواهد داد. 
وی با اشاره به اینکه برای ارتقای کیفیت در دانشگاه  برنامه عملیاتی و اجرایی تدوین شده است گفت: دانشگاه مبلغ یک هزار میلیارد تومان  برای این مهم در برنامه چهار ساله خود در نظر گرفته  و برنامه اجرایی در بخش های مختلف ارتقای کیفیت به صورت برنامه های مدون و بخشی تصویب است و تنوع بخشی به درآمدزایی دانشگاه پیام نور در کارگروه های مربوط به اجلاس روسای پیام نور بررسی و ابزارهای لازم ارائه خواهد شد.
دکتر فراهانی خاطرنشان کرد: ماموریت دانشگاه ها تولید، گسترش و ترویج دانش ، تربیت نیروی متخصص و متعهد و ارتقای فرهنگ عمومی جامعه است و مدارک مورد نظر در ماموریت دانشگاهها اسناد بالا دستی و در راس آن اساسنامه دانشگاه است که دانشگاه پیام نور بر اساس قوانین و ضوابط مصوب هم در رشته های مختلف و هم در سه مقطع نسبت به تربیت دانشجویان اقدام میکند و دانش آموختگان این دانشگاه از سطح کیفی بالا و قابل قبولی بر خوردارند.
وی ادامه داد: در هر صورت برای پذیرش دانشجو در رشته های مختلف باید ابتدا زیر ساخت علمی و آزمایشگاهی مهیا باشد و در مواردی که این زیر ساخت ها فراهم نبوده است به تامین آنها در برنامه کیفی سازی دانشگاه اقدام شود.