یک هسته پژوهشی جدید در دانشگاه یزد ایجاد می شود

۱۵ فروردین ۱۳۹۴ | ۱۳:۵۴ کد : ۱۶۹۹۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۶۱
مدیر گروه مهندسی عمران  دانشگاه یزد، هدف از راه اندازی دوره دکترا عمران دانشگاه یزد را ایجاد یک هسته پژوهشی و دستیابی به جدیدترین یافته¬ های علمی و تحقیقاتی، نوآوری و گسترش مرزهای دانش در گرایش¬ ...
مدیر گروه مهندسی عمران  دانشگاه یزد، هدف از راه اندازی دوره دکترا عمران دانشگاه یزد را ایجاد یک هسته پژوهشی و دستیابی به جدیدترین یافته¬ های علمی و تحقیقاتی، نوآوری و گسترش مرزهای دانش در گرایش¬ های مختلف این رشته دانست.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر رضا پورحسینی گفت: شورای گسترش آموزش عالی در نشست اخیر خود با ایجاد دوره دکترا عمران در دانشگاه یزد موافقت کرد و اولین گروه دانشجویان دکترا عمران از آغاز سال تحصیلی ۹۵-۹۴ در این دانشگاه پذیرفته خواهند شد.
وی در ادامه افزود:  گروه مهندسی عمران دانشگاه یزد تاکنون بیش از یک هزار و ۲۵۰ دانش آموخته در مقطع کارشناسی و ۲۶۰ دانش آموخته در مقطع کارشناسی ارشد (در گرایش¬ های سازه، ژئوتکنیک، مهندسی آب و مهندسی راه وترابری) برای خدمت به کشور پرورش داده است.
مدیر گروه مهندسی عمران افزود: از دانش آموختگان دوره دکترا عمران انتظار می¬ رود با اشراف به آخرین یافته های علمی و تخصصی، در مواردی که حین طرح و اجرای یک پروژه عمرانی راه حل مشخص و مدونی وجود ندارد قادر باشند تا با استفاده از آموخته های دوران تحصیلی خود، راه حل مناسب و بهینه¬ ای را ارایه کنند.