رئیس دانشگاه بجنورد از برگزاری نمایشگاه دستاوردهای هسته ای در این دانشگاه خبرداد

۲۸ بهمن ۱۳۹۴ | ۱۳:۱۱ کد : ۱۶۹۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۴۶
رئیس دانشگاه بجنورد گفت : افتتاحیه سی و چهارمین نمایشگاه دستاوردهای هسته ای، روز  اول اسفندماه با حضور استاندار خراسان شمالی و مسئولان استانی در دانشکده هنر و معماری این دانشگاه برگزار می شود.به ...
رئیس دانشگاه بجنورد گفت : افتتاحیه سی و چهارمین نمایشگاه دستاوردهای هسته ای، روز  اول اسفندماه با حضور استاندار خراسان شمالی و مسئولان استانی در دانشکده هنر و معماری این دانشگاه برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر احمد محقر در این نشست ضمن گرامیداشت یاد شهدای هسته ای گفت: صنعت هسته ای در زمینه ی استقلال علمی کشور عملکرد قابل قبولی داشته است و با تلاش های صورت گرفته در زمینه ی فرجام برجام ایران عضو باشگاه هسته ای جهان شده است.
وی افزود : سی و چهارمین نمایشگاه دستاوردهای هسته ای کشور با 23 غرفه از اول تا پنجم اسفند در محل دانشگاه بجنورد، برگزار می شود؛ که شامل سه بخش است،بخش اول مرور چرخه سوخت که غرفه های اکتشاف ،استخراج،تولید کیک زرد ،فرآوری اورانیوم ،غنی سازی ،تولید زیر کولیوم ،آلیاژهای نوین ،تولید قرص و مجتمع سوخت وتولید آب سنگین راکتور تحقیقاتی اراک را شامل می شود.بخش دوم نمایشگاه بخش نیروگاهی است که غرفه های نیروگاه بوشهر و نیروگاه دارخوین را شامل می شود و بخش سوم به توضیح کاربردهای جنبی هسته ای در صنایع مختلف میپزدازد که غرفه های کشاورزی هسته ای ،رادیو داروها ،چرخه سوخت و کاربرد پرتوها را شامل می شود.
رئیس دانشگاه بجنورد تاکید کرد: مخاطب اصلی این نمایشگاه تمامی دانشجویان، استادان و دانش آموزان  مقطع متوسطه و نخبگان خراسان شمالی هستند.
وی اظهار داشت: چون صنعت هسته ای شامل علوم و دانش روز است و شناخت کافی از این صنعت وجود ندارد برپایی نمایشگاه کمک شایانی در معرفی این صنعت به مردم می کند و بستر مناسبی است تا مردم، بخصوص نخبگان و جوانان برای ادامه ی تحصیل در این رشته ترغیب شوند.