یازدهمین دوره جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی به کار خود پایان داد

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۱۲:۱۲ کد : ۱۶۹۷۸ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۶۹۷
مراسم اختتامیه یازدهمین دوره جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی و اولین المیاد ملی طرح کسب و کار دانشجویی با حضور  دکترسورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور ،دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناور...
یازدهمین دوره جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی به کار خود پایان داد
مراسم اختتامیه یازدهمین دوره جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی و اولین المیاد ملی طرح کسب و کار دانشجویی با حضور  دکترسورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور ،دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم،استانداران تهران و اصفهان و روسای دانشگاه های شهید بهشتی و صنعتی اصفهان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، ، در اختتامیه این جشنواره لوح زرین جشنواره و تسهیلات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به  سه برگزیده بخش فن آفرینان نوپا، چهار برگزیده بخش فن آفرینان در حال رشد، چهار برگزیده بخش فن آفرینان درحال رشد و دو برگزیده بخش فن آفرینان علوم انسانی اعطا شد.
همچنین در اختتامیه این جشنواره لوح زرین و جوایز جشنواره به سه برگزیده بخش طرح کسب و کار دانشجویی و سه برگزیده بخش کسب و کار آزاد، لوح تقدیر به  یک برگزیده بخش فن آفرینان تداوم فن آفرینی  و از طرف بخش خصوصی نیز به شش طرح برگزیده جوایزی اعطا شد.
براساس این گزارش در بخش کار آفرین فرهیخته و برگزیده اولین رویداد فن آفرینی شیخ بهایی  به شش نفر از افرادی که بهترین ارائه از طرح و کسب کار داشته اند کمک هزینه حضور در رویداد اسلاش فنلاند به مبلغ 50میلیون ریال اعطا شد.
دکتر سروش علیمرادی دبیر یازدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی گفت: در این جشنواره ۲۰۰ طرح دانشجویی کسب و کار و در بخش آزاد ۱۰۰ طرح کسب و کارارائه شد که از بین آنها سه طرح به عنوان برگزیده انتخاب شدند.
وی افزود: در بخش فن آفرینان شاهد حضور ۲۵۰ متقاضی بودیم که از میان آنها ۹۷ نفر موفق به ثبت نام شدند.
دبیر یازهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی گفت: همچنین ۷۵ شرکت دانش بنیان را در سراسر کشور مورد ارزیابی حضوری قرار دادیم که از میان آن ها ۲۵ شرکت به بخش داوری معرفی شدند.
علیمرادی از اهدافی که جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی دنبال می کند به بعد آموزشی آن اشاره کرد و گفت: ارزیابی شرکت ها و یادآوری نقاط ضعف آن ها با ارزش ترین دستاوردی است که این شرکت ها کسب کردند.
وی در خصوص بخش غیرمسابقه ای این جشنواره گفت: نمایشگاه و دستاوردهای فن آفرینان در بخش غیر مسابقه ای این جشنواره ارائه شد.
علیمرادی خاطر نشان کرد: در بخش بورس ایده این جشنواره موفق شدیم ۳۵ طرح را در بورس ایده و فناوری مستقر کنیم و ۲۵ مذاکره در این بخش شکل گرفت و برای اولین بار در این بخش فروش مستقیم داشتیم.
دبیر یازدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی گفت: همچنین چند شرکت چینی در حوزه محیط زیست در این جشنواره شرکت داشتند که تلاش می کردند با شرکت های داخلی ارتباط برقرار کنند که در این زمینه نیز ۲۹ مذاکره با شرکت های چینی انجام شد.
علیمرادی در خصوص رویداد فن آفرینی شیخ بهایی نیز گفت: از ۶۰ شرکتی که برای این رویداد معرفی شدند حدود ۱۷ شرکت نوپا برای معرفی خود در عرض سه دقیقه انتخاب شدند که در نهایت ۵ شرکت به عنوان برگزیده برای شرکت در جشنواره اسلاش در فنلاند به نماینده اسلاش در ایران معرفی شدند.
وی خاطرنشان کرد: شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان کمک هزینه این شرکت ها برای رفت و برگشت به کشور فنلاند را تقبل می کند.