یادواره شهدای دانشجوی شهرستان قوچان به سرپرستی دانشگاه فناوری های نوین قوچان برگزارشد

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۱۴:۰۷ کد : ۱۶۹۷۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۵۸
یادواره شهدای دانشجوی شهرستان قوچان به سرپرستی دانشگاه فناوری های نوین قوچان با همکاری مراکز آموزش عالی شهرستان و با حضور مسئولان عالی رتبه شهرستان قوچان و مقامات لشکری در دانشگاه آزاداسلامی واحد قوچا...
یادواره شهدای دانشجوی شهرستان قوچان به سرپرستی دانشگاه فناوری های نوین قوچان با همکاری مراکز آموزش عالی شهرستان و با حضور مسئولان عالی رتبه شهرستان قوچان و مقامات لشکری در دانشگاه آزاداسلامی واحد قوچان برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین مراسم دکترعلی اصغر بهشتی سرپرست دانشگاه فناوری های نوین قوچان با اشاره به جمله رهبرمعظم انقلاب که زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر ازشهادت نیست، مراسم یادواره شهدای دانشجوی شهرستان قوچان را فعالیتی ناقابل دربرابر مجاهدت های شهیدان انقلاب و جنگ تحمیلی دانسته و عنوان کرد: رشد علمی و پژوهشی کشور مرهون ایثار و شهادت شهداست.
درادامه این مراسم سردار یوسفعلی زاده فرمانده سپاه خراسان شمالی در سخنانی گفت: زنده نگه داشتن یاد شهدا نمی بایست محدود به برگزاری یادواره و مراسم شود بلکه بایستی درتمام عرصه های زندگی ما نمود و جلوه داشته و آنان را حاضر و ناظر بدانیم.
وی افزود: زنده نگهداشتنی که به برافراشته شدن پرچم ایران منجر شود، نماد زنده نگه داشتن یاد شهدا درعالم همچون زنده نگه داشتن واقعه کربلاست.
سرداریوسفعلی زاده همچنین حرکت تاریخی حضرت زینب سلام اله علیها را الگویی برای زنده نگه داشتن یاد شهدا دانسته و شهدا را چنین وصف کرد: شهدا کسانی بودند که مستقیم وارد گود شدند و از دور دستی بر آتش نداشتند.
وی با اشاره به سخنان اخیر رهبرانقلاب درجواب تهدیدات مقامات آمریکایی که فرمود "دوران بزن و در رو گذشته و اگر بزنند صد جا می خورند "، اقتدار، استقلال و پیشرفت کشور را در گرو امنیتی دانست که ثمره خون پاک شهداست.
درادامه این مراسم ، حجت الاسلام والمسلمین طباطبایی امام جمعه قوچان با اشاره به آیات الهی رمز پیروزی حق بر باطل را ایمان و مقاومت بر شمرد و الگوگیری حرکت های جهادی منطقه و جهان را از شهدا دانست و مردم ایران را امتی نمونه برای سایر ملل آزادی خواه توصیف کرد.
وی علت دشمنی های استکبار با ایران اسلامی را بیداری اسلامی ملت ایران که به تبع آن باعث بیداری اسلامی سایر ملت ها شده، ذکر کرد.
گفتنی است درپایان این مراسم ، ازخانواده های هشت شهید دانشجوی شهرستان قوچان تجلیل شد.

( ۱ )