کنگره بین المللی فارماکولوژی و علوم دارویی دامپزشکی برگزار شد

۰۸ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۲:۲۷ کد : ۱۶۹۵۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۳۰
دکتر شامحمدی رئیس دانشگاه شهرکرد در آیین افتتاحیه سومین کنگره بین المللی فارماکولوژی و علوم دارویی دامپزشکی گفت: کنگره بین المللی فارماکولوژی و علوم دارویی دامپزشکی را مصداقی از تعاملات بین المل...
دکتر شامحمدی رئیس دانشگاه شهرکرد در آیین افتتاحیه سومین کنگره بین المللی فارماکولوژی و علوم دارویی دامپزشکی گفت:  کنگره بین المللی فارماکولوژی و علوم دارویی دامپزشکی را مصداقی از تعاملات بین المللی دانشگاه شهرکرد دانست.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در آیین افتتاحیه سومین کنگره ملی فارماکولوژی و علوم دارویی دامپزشکی که با همکاری سازمان نظام دامپزشکی کشور برگزار شد، دکتر شامحمدی رئیس دانشگاه شهرکرد ضمن خوش آمدگویی به تمامی حاضران یکی از اهداف راهبردی دانشگاه شهرکرد را گسترش همکاری های بین المللی دانست و افزود: این همایش مصداقی از تعاملات بین المللی است تا علاوه بر تعمیق دانش، سهم خود را در دانش جهانی حفظ کنیم.
وی افزود: این دانشگاه در سال 1356 با پذیرش 30 دانشجو در رشته علوم دام در یک فضای استیجاری به عنوان آموزشکده آغاز به کار کرد و در سال 1367 به برکت سفر مقام معظم رهبری به استان چهارمحال و بختیاری به دانشگاه ارتقا یافت و امروز این دانشگاه قدیمی ترین و معتبرترین مرکز آموزش عالی استان بوده که با بیش از 8200 دانشجو، 312 عضو هیئت علمی، 172 رشته تحصیلی در3 پردیس شهرکرد، فارسان و بروجن، 8 دانشکده و 9 پژوهشکده در حال فعالیت است و دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه شهرکرد به لحاظ کیفی و تعداد مقالات به عنوان دانشکده های برتر کشور انتخاب شدند.
دکتر شامحمدی در ادامه تصریح کرد: فارماکولوژی ریشه تاریخی در علوم ایران دارد و امیدواریم این همایش بهره کافی را برای گسترش دانش و فناوری، تحقق اقتصاد مقاومتی و ارتقای توسعه کشور ایجاد کند.  
گفتنی است این کنگره با حضور دکتر صفری رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور، دکتر هاشم زاده معاون تشخیص و درمان سازمان دامپزشکی کشور، دکتر انصاری فرد مشاور رئیس و مدیر حوزه ریاست سازمان نظام دامپزشکی، دکتر عرب دبیر شورای مرکزی نظام دامپزشکی کشور، سیامک سلیمانی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار چهارمحا ل و بختیاری و جمعی از مسئولان امور دامپزشکی سراسر کشور و دانشگاهیان برگزار شد.