کلینیک صنعت نفت در دانشگاه شهید چمران اهواز ایجاد می شود

۲۶ بهمن ۱۳۹۴ | ۱۲:۳۶ کد : ۱۶۸۹۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۸۸
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهید چمران از همکاری با شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب برای ایجاد کلینیک صنعت نفت در این دانشگاه خبر داد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر ابراهیم حاجی دولو در نشست پیشنهاد ت...
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهید چمران از همکاری با شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب برای ایجاد کلینیک صنعت نفت در این دانشگاه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر ابراهیم حاجی دولو در نشست پیشنهاد تأسیس کلینیک صنعت نفت که در سالن حوزه ریاست این دانشگاه برگزار شد، گفت: ارتباط دانشگاه با حوزه صنعت هنوز به نقطه مطلوب نرسیده است.
وی ادامه داد: برای ایجاد کلینیک صنعت نفت در این دانشگاه نشست‌هایی با حضور مسئولان مناطق نفت‌خیز جنوب برگزارشده تا بتوان با ایجاد این مرکز در بخش پژوهش، با واحدهای صنعتی همکاری داشت.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به برگزاری سمینارهای نیازسنجی گفت: این سمینارها از سوی دانشکده مهندسی و باهدف بررسی مشکلات از سوی کارشناسان برگزار می‌شود.
دکترحاجی دولو در خصوص ایجاد کلینیک صنعتی در سازمان و واحدهای صنعتی استان خوزستان بیان کرد: این مسئله از تابستان سال گذشته از سوی دانشکده مهندسی پیگیری و جلساتی نیز با شرکت شهرک‌های صنعتی برگزارشده است.
وی افزود: این کلینیک‌ها می‌توانند با استفاده از تجارت استادان دانشگاه شهید چمران اهواز، مرکزی برای شناسایی مشکلات این بخش باشد.
گفتنی است در این نشست که با حضور اعضای هیئت‌علمی دانشگاه شهید چمران اهواز و مسئولان شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب برگزار شد، آسیب‌ها و مزایای ایجاد کلینیک صنعت نفت در دانشگاه شهید چمران اهواز موردبررسی قرار گرفت.