کلنگ زنی اولین ساختمان آموزشی اداری مرکزآموزش عالی شهرضا درسال 94

۱۶ فروردین ۱۳۹۴ | ۱۵:۴۹ کد : ۱۶۸۸۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۹۶
دکترحمیدرضا کریم‌زاده رئیس مرکزآموزش عالی شهرضا گفت : این مرکز آموزش عالی درنظر دارد ساختمانی با زیر بنای هزارمترمربع با کمک بودجه تخصیصی وزارت نفت دراولین فصل سال ۹۴ کلنگ زنی‌کند. به گزارش روابط عمومی...
دکترحمیدرضا کریم‌زاده رئیس مرکزآموزش عالی شهرضا گفت : این مرکز آموزش عالی درنظر دارد ساختمانی با زیر بنای هزارمترمربع با کمک بودجه تخصیصی وزارت نفت دراولین فصل سال ۹۴ کلنگ زنی‌کند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترکریم‌زاده گفت: مجموعه دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور نقش بسیاری درتحقق شعار سال جدید و دست‌یابی به منویات رهبرمعظم انقلاب دراین حوزه خطیر دارند و درسال همدلی و همزبانی دولت و ملت، باید تمام توان دانشگاه‌ها و دانشگاهیان برای جهش علمی کشور به کار گرفته شود و انتظار می‌رود از نخستین روز‌های کاری سال شاهد تلاش همگانی برای اجرای این اصل مهم باشیم.
رئیس مرکزآموزش عالی شهرضا با اشاره به اینکه تخصیص اعتبار مصوب به این مرکز درسفر سال 88 هیئت دولت به استان اصفهان به دلیل وجود برخی مشکلات تاکنون به طول انجامیده است، گفت: براساس پیگیری‌های مکررانجام گرفته اعتبار 6 میلیارد ریالی در روز‌های پایانی سال گذشته به این مرکز آموزش عالی اختصاص یافته است و امیدواریم عملیات احداث ساختمان این مرکزدرآینده نزدیک به شکل رسمی آغاز شود.
دکترکریم‌زاده دربخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه فعالیت مرکزآموزش عالی شهرضا درسال 90 با اعتبارات نا‌چیزی آغاز شده است، تاکید کرد: درچنین وضعیتی مرکزآموزش عالی شهرضا با اختصاص کم‌ترین منابع و امکانات فعالیت خود را آغاز کرده و درحال حاضر با برخورداری از چهار ساختمان آموزشی و رفاهی، تحصیل بالغ بر 600 نفر دانشجو در قالب 6 رشته تحصیلی فنی مهندسی و فعالیت ده‌ها انجمن علمی و فرهنگی در مسیر توسعه و تعالی کشور مهیا کرده است.
وی با تشریح سیاست‌گذاری‌های انجام گرفته برای افزایش رشته‌های تحصیلی این مرکز آموزش عالی در مقاطع مختلف، افزود: درهمین راستا نسبت به ارائه پیشنهاد برای راه‌اندازی رشته‌های جدید در رشته‌های علوم کامپیوتر، مهندسی انرژی، علوم مهندسی، مهندسی مکاترونیک در مقطع کارشناسی و مهندسی برق قدرت و ریاضی در مقطع کارشناسی ارشد اقدام کرده است و برهمین اساس انتظار می‌رود جمعیت دانشجویان مشغول به تحصیل در این مرکز به حدود 900 نفر در سال تحصیلی آینده افزایش می یابد.
دکترکریم‌زاده درخصوص وضعیت به‌کار‌گیری نخبگان علمی شهرضا درساختار این مرکز آموزش عالی، گفت: سیاست محوری مرکزآموزش عالی شهرضا درطول سال‌های گذشته مبتنی بر به‌کارگیری نخبگان شهرستان بوده است و آمار اعضای هیئت علمی بومی این مرکز بارزترین مصداق این واقعیت بزرگ است.