کسب مدال بین المللی آمار توسط دانشجوی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)

۰۳ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۴:۵۸ کد : ۱۶۸۲۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۰۳
مصطفی حسینی از دانشجویان کارشناسی رشته آمار دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) در نخستین المپیاد بین‌المللی آمار موفق به کسب مدال برنز این مسابقات شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مسابقات که...
مصطفی حسینی از دانشجویان کارشناسی رشته آمار دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) در نخستین المپیاد بین‌المللی آمار موفق به کسب مدال برنز این مسابقات شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مسابقات که با حضور نمایندگان ۹ کشور به میزبانی دانشگاه شیراز برگزار شد، ۵۵ دانشجوی نخبه از کشورهای روسیه، تاتارستان، جمهوری آذربایجان، زیمبابوه، عمان، عراق، هند، ترکمنستان و جمهوری اسلامی ایران حضور داشتند که مصطفی حسینی پس از موفقیت در آزمون مرحله نهایی المپیاد دانشجویی کشور، به عضویت تیم ملی المپیاد دانشجویی کشور در رشته آمار درآمده و همچنین موفق شد مدال برنز مسابقات المپیاد بین المللی آمار را کسب کند.
 در این مسابقات در رشته آمار تیم‌های ایران، هند و روسیه به‌ ترتیب مقام‌های اول تا سوم تیمی را به خود اختصاص دادند.
گفتنی است نوزدهمین المپیاد بین‌المللی ریاضی، هفتمین المپیاد بین المللی شیمی و نخستین المپیاد بین‌المللی آمار در شیراز برگزارشد که در این دوره از آزمون‌ها ایران با اقتدار رتبه نخست تیمی المپیادهای ریاضی و آمار و رتبه دوم تیمی رشته شیمی را از آن خود کرد. در رشته ریاضی پس از جمهوری اسلامی ایران، تیم‌های روسیه و ترکمنستان به ترتیب دوم و سوم شدند.