کسب رتبه دوم در اعزام دانشجو به واحدهای صنعتی، توسط دانشگاه بین المللی امام رضا(ع)

۳۱ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۱:۲۶ کد : ۱۶۷۸۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۲۰۳
دانشگاه بین المللی امام رضا(ع)، در اعزام دانشجو به واحدهای صنعتی در بین دانشگاه های غیر انتفاعی کشور مقام دوم را به خود اختصاص داد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، مسئول ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه...
دانشگاه بین المللی امام رضا(ع)، در اعزام دانشجو به واحدهای صنعتی در بین دانشگاه های غیر انتفاعی کشور مقام دوم را به خود اختصاص داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، مسئول ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) با اشاره به این مطلب عنوان کرد: در نامه ای که از سوی وزارت علوم توسط سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران، به دانشگاه بین المللی امام رضا(ع)ارسال شد، با پایش و بررسی های انجام شده در سال 94، این دانشگاه موفق شد در بین دانشگاه های غیر انتفاعی کشور در خصوص اعزام دانشجو به واحدهای صنعتی مقام دوم را کسب کند.
مهندس مهدی گنجی، افزود: بدینوسیله از طرف مدیر کل دفتر مرکزی ارتباط با صنعت از عملکرد همکاران دانشگاه به ویژه، دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) تقدیر شده است.
وی اظهار کرد: ما سعی کردیم که طیف وسیعی از دانشجویان را در راستای انجام کارآموزی و کارورزی به سازمان ها و مراکز صنعتی بزرگ در کل کشور اعزام کنیم.
مسئول ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) به مزایای این طرح اشاره و اظهار کرد: دانشجویان هنگامی که در محیط های صنعتی و سازمانی قرار می گیرند، در ابتدا با مشکلات و چالش های موجود آن مراکز آشنا می شوند و سعی خواهند کرد با شناخت اولویت های جامعه هدف، تحقیقات و مطالعات خود را بر پایه این شناخت به پیش ببرند تا شاید بتوانند به حل آن موارد از طریق روش ها و ایده های علمی کمک کنند.
گنجی ابراز کرد: هنگامی که دانشجویان در محیط صنعتی قرار می گیرند، مهارت های متعددی را در محیط های عینی و واقعی فرا گرفته و با فرآیندهای ضمنی انجام کار به صورت عملیاتی آشنا خواهند شد.
وی ادامه داد: در برخی از رشته ها به ویژه رشته های فنی و مهندسی در حین انجام کار مهارت های لازم و نکات کاربردی را نیز فرا خواهند گرفت.
گنجی، با اشاره به اهمیت این موضوع و اعزام دانشجویان به این مراکز، تصریح کرد: در این مدت سعی کردیم فرآیند را برای دانشجویان تسهیل کنیم و دانشجویان را در ایام تابستان و اوقات فراغت در محل سکونتشان در شهرهای مختلف به مراکز صنعتی و سازمان های مختلف معرفی و ساماندهی کردیم.
گنجی سازمان هایی از جمله فرودگاه مهرآباد، سازمان ملی حفاری، سازمان تنظیم ارتباطات و مقررات رادیویی، شرکت توزیع برق استان تهران، شرکت هواپیمایی ایران ایر، اداره ثبت اسناد و املاک استان تهران، صدا و سیمای مرکز استان خراسان رضوی، شرکت آبفا و بیمارستان های مختلف در سراسر کشور را نمونه ای از این مراکز صنعتی دانست.