کارگاه و همایش تخصصی صنعت قارچ دردانشگاه صنعتی اصفهان برگزارشد

۲۱ بهمن ۱۳۹۳ | ۱۴:۲۱ کد : ۱۶۷۰۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۸۹
با بررسی نقش صنعت قارچ در اقتصاد مقاومتی، همایش"نقش صنعت قارچ در اقتصاد مقاومتی" با حضور محققان داخلی و خارجی، تولیدکنندگان و برخی مسئولان استانی و ملی، دردانشگاه صنعتی اصفهان آغاز به کار کرد. به گزارش...
با بررسی نقش صنعت قارچ در اقتصاد مقاومتی، همایش"نقش صنعت قارچ در اقتصاد مقاومتی" با حضور محققان داخلی و خارجی، تولیدکنندگان و برخی مسئولان استانی و ملی، دردانشگاه صنعتی اصفهان آغاز به کار کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین همایش که همزمان با دومین کارگاه آموزشی "آشنایی با جدیدترین تکنیک های تخصصی پرورش قارچ دکمه ای" دردانشگاه صنعتی اصفهان برگزارشد، آخرین یافته های این صنعت و نقش آن درتحقق اقتصاد مقاومتی مورد بررسی قرارگرفت.
دکترحسین خادمی معاون اداری و مالی دانشگاه صنعتی اصفهان درمراسم افتتاحیه این همایش با اشاره به خواص غذایی ارزشمند قارچ، گفت: برخلاف گذشته صنعت تولید این ماده خوراکی به محصول مهمی در سبد غذایی خانواده ها تبدیل شده است.
وی توانایی های فارغ التحصیلان دانشکده مهندسی کشاورزی دانشگاه صنعتی اصفهان را مثبت ارزیابی کرد و افزود: توسعه صنعت تولید قارچ در کشور می تواند نقش قابل توجهی دراستفاده از این توانایی ها و اشتغال زایی دربخش کشاورزی داشته باشد.
مهندس حمیدرضا فولادگر نماینده مردم اصفهان درمجلس شورای اسلامی نیز دربخش دیگری از این مراسم، توسعه فعالیت های کشاورزی و صنعت تولید قارچ را یکی از مصادیق بارز تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت: توجه به ذائقه های مختلف، تنوع بخشی و فراوری محصولات دراین صنعت زودبازده می تواند موجب توسعه صادرات این محصول غذایی ارزشمند شود.
وی با تأکید بر لزوم حمایت بیشتر از صنایع تکمیلی و تبدیلی که با سرمایه گذاری حداقلی به سودآوری می رسند، افزود: فعالیت علمی و فنی دانش بنیان، تولید ملی، تأمین امنیت غذا و درمان ازجمله مصادیق سیاست های اقتصاد مقاومتی است که درتوسعه این صنعت بروز خوبی دارد.
مهندس فولادگر درادامه از بررسی لایحه رفع موانع تولید درمجلس شورای اسلامی خبر داد و و ابراز امیدواری کرد با تصویب این لایحه گام مهمی درتوسعه و سرعت گرفتن بخش تولید کشور برداشته شود.
گفتنی است همایش "نقش صنعت قارچ در اقتصاد مقاومتی" و "دومین کارگاه آموزشی آشنایی با جدیدترین تکنیک های تخصصی پرورش قارچ دکمه ای" با حضور بیش از 350 تن از محققان، تولیدکنندگان، دانشجویان و اساتید مهندسی کشاورزی با سخنرانی "تای استاکس" از کشور هلند دردانشگاه صنعتی اصفهان برگزارشد.