کارگاه هم اندیشی استادان دانشگاه دامغان برگزار شد

۲۵ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۴:۲۵ کد : ۱۶۷۰۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۳۸
کارگاه هم اندیشی استادان با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی و دفتر نهاد رهبری دانشگاه با موضوع زندگی ایده آل از نگاه اسلام ویژه اعضای هیئت علمی برگزار شد، حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین گلکار به نظریه...
کارگاه هم اندیشی استادان با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی و دفتر نهاد رهبری دانشگاه با موضوع زندگی ایده آل از نگاه اسلام ویژه اعضای هیئت علمی برگزار شد، حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین گلکار به نظریه شبکه هستی اشاره کرد و چهار مرتبه توحید، قیامت، برزخ و دنیا را از ارکان این شبکه نام برد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، وی خاطرنشان کرد: تمام عناصر هستی با هم در ارتباط است یعنی بر روی هم اثر گذاری و اثر پذیری دارند و براساس نظریه شبکه هستی، هیچ حرکتی در هستی، بدون تعامل با اجزا دیگر آن انجام نمی شود.
مدرس حوزه و دانشگاه در بخش دیگر سخنانش به جایگاه دین در تصمیم گیری های زندگی هر یک از افراد اشاره کرد و افزود: هر کدام از ما تصمیم گیری هایی تحت تاثیر عواملی همچون؛ عوامل عقلایی، عوامل روانشناختی، عوامل ارتباطی و عوامل فرهنگی و اجتماعی در زندگی داریم. عوامل فوق در انتخاب تصمیم گیری موثرند ولی نهایتا خود انسان با اختیار خود باید ملاک صحیحی را برای تصمیمات خود برگزیند.