کارگاه تئوری و عملی آشنایی با اصول کشت سلول از سوی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران برگزار می‌شود

۲۱ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۳:۰۱ کد : ۱۶۶۷۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۵۴
کارگاه تئوری و عملی آشنایی با اصول کشت سلول از سوی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران برگزار می‌شود. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمد عابدی مدیر کل تحصیلات تکمیلی و آموزش‌های تخصصی سازمان ...
کارگاه تئوری و عملی آشنایی با اصول کشت سلول از سوی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمد عابدی مدیر کل تحصیلات تکمیلی و آموزش‌های تخصصی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران با اعلام این خبر گفت: کشت سلولی از اساسی‌ترین و اصولی‌ترین پایه‌های تحقیقات دارویی و پزشکی در تمام دنیا به شمار می‌رود. کارگاه کشت سلولی برای یاری رساندن به پژوهشگرانی که در زمینة مطالعات تأثیر داروهای ضد سرطان، بیان ژن و مکانیسم آپوپتوزیس، تولید واکسن‌های سلولی، تولید آنتی‌بادی‌های منوکلونال و تمایز سلول‌ها درنظر گرفته شده‌است.
وی درخصوص محورهای اصلی این کارگاه اظهار داشت: آشنایی با وسایل و تجهیزات آزمایشگاه کشت سلول، آشنایی با محیط‌های کشت سلول، آشنایی با انواع Cell Line های انسانی، اصول کشت سلول‌های جانوری و روش‌های استریلیزاسیون، آشنایی با طراحی آزمایش‌های کشت سلول، آشنایی عملی با طرز تهیه بافرها و محیط کشت سلول، آموزش عملی شمارش سلولی و تهیه رقت‌های سلولی و آموزش عملی کشت سلولی و آشنایی با روش پاساژ سلولی از جمله محورهای اصلی کارگاه است.
وی درخصوص چگونگی ثبت‌نام و هزینه و زمان برگزاری کارگاه گفت: هزینه ثبت نام در این گارگاه آموزشی مبلغ 000/500/1 ریال و مهلت ثبت نام تا 21/2/1395 است.
دکتر عابدی در خاتمه تصریح کرد: زمان برگزاری این کارگاه آموزشی 27 اردیبهشت 1395 درنظر گرفته شده‌است.
 
 

( ۱ )