کارگاه بین المللی میکرو شهاب سنگ ها دردانشگاه کاشان برگزار می شود

۱۴ مهر ۱۳۹۳ | ۱۵:۱۷ کد : ۱۶۶۷۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۹۳
دکترمجید منعم زاده رئیس دانشکده فیزیک دانشگاه کاشان از برگزاری نخستین کارگاه بین المللی میکرو شهاب سنگ ها دراین دانشگاه خبر داد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترمنعم زاده گفت: این کارگاه بین الملل...
دکترمجید منعم زاده رئیس دانشکده فیزیک دانشگاه کاشان از برگزاری نخستین کارگاه بین المللی میکرو شهاب سنگ ها دراین دانشگاه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترمنعم زاده گفت: این کارگاه بین المللی به همت دانشگاه کاشان و با همکاری رصدخانه ملی و پژوهشگاه اقیانوس شناسی و علوم جوی در روز بیست وهفتم مهر ماه سال جاری دراین دانشگاه برگزار می شود.
وی با اشاره به برگزاری این کارگاه بین المللی برای نخستین بار در ایران ، افزود: دراین کارگاه علمی سه محقق از کشور فرانسه که در این زمینه پیشگام هستند، سخنرانی خواهند کرد.
دکترمنعم زاده هدف ازبرگزاری این کارگاه آموزشی را آشنایی دانشجویان و اعضای هیئت علمی  ومحققین جهت  ارائه اطلاعات و تبادل تجربیات درخصوص این موضوع جدید علمی بیان داشت و گفت: امیدوارم این کارگاه علمی مورد توجه اعضای هیئت علمی به خصوص دانشجویان تحصیلات تکمیلی، فیزیک دانان و دانشجویان رشته های مهندسی معدن، زمین شناسی و نجوم قرار گیرد.
رئیس دانشکده فیزیک دانشگاه کاشان همچنین از برگزاری همایش اندیشگان حیات و زمین در این دانشگاه خبر داد و گفت: این همایش نیز در روز بیست و هشتم  مهرماه به صورت کارگاه تخصصی  و سخنرانی عمومی دراین دانشگاه برگزار می شود.
وی درادامه افزود: دراین همایش نیز مباحثی در خصوص اهمیت موضوع حیات و زمین برای ما در ایران، حدود امکان رشد این زمینه علمی در ایران، چگونگی شبیه سازی و استفاده از امکانات موجود در کشور و راه های استفاده از امکانات بین المللی  توسط متخصصان و افراد صاحب نظری  ارائه می شود.