کارگاه آموزشی طراحی الکترونیک در دانشگاه زنجان برگزار شد

۱۶ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۴:۴۲ کد : ۱۶۶۵۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۵۷
کارگاه آموزشی ارتباط دانشگاه با صنعت و طراحی الکترونیک درسطح سیستم، باحضور پروفسور نوابی دردانشگاه زنجان برگزارشد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین سخنرانی پروفسور نوابی ضمن بیان مطالبی شامل: مرو...
کارگاه آموزشی ارتباط دانشگاه با صنعت و طراحی الکترونیک درسطح سیستم، باحضور پروفسور نوابی دردانشگاه زنجان برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین سخنرانی پروفسور نوابی ضمن بیان مطالبی شامل: مروری بر کارگاه گذشته (طراحی RTL همراه با تشریح یک مثال سیستمی کامل)،  مدل سازی مرحله به مرحله سطح Logic و سطح RTL با استفاده از زبان ++ C، مدل سازی سطح RTL با استفاده از کتابخانه SystemC، کارگاه عملی مدل سازی با ++Cو SystemC، جلسات موضوع های تحقیقاتی با دانشجویان، درباره این کارگاه گفت: این دوره به آشنایی دانشجویان با روش هایی که امروزه در طراحی میکروالکترونیک ها به کار برده می شود می پردازد، زیرا که جوامع روز به روز به سمت دیجیتال شدن پیش می روند و رشد جوانان در این زمینه و آشنایی با متدهای جدید حایز اهمیت می باشد.
وی افزود: کشور ما به سمت و سویی می رود که باید تکنولوژی های جدید در آن رواج یابد و در راستای رشد آن گام برداریم تا نیروی انسانی داخل کشور هم آموزش های لازم را دریافت کرده و همچنین بتواند جذب سایر کشورهای صنعتی و صنایع میکروالکترونیکی شود و گامی در راستای پیشرفت صنایع میکرو الکترونیکی برداشته و قادر به اشتغال زایی در سطح کشور شوند.
پروفسور نوابی گفت: ما پتانسیل نیروی انسانی لایق را در کشور داشته و از حمایت های دولت نیز بهره مند هستیم.
وی افزود: این پروژه زیر نظر و با پشتیبانی دفتر ریاست جمهوری که ستاد میکروالکترونیک هم زیر شاخه آن است حمایت می شود.
گفتنی است درپایان پروفسور نوابی از کسانی که برای برگزاری چنین کارگاه هایی تلاش می کنند و زمینه های برگزاری آن را فراهم کرده و قدمی در راه بالا بردن سطح علمی کشور برمی دارند قدردانی کرد.