کارگاه آموزشی پیشگیری از ایدز در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برگزارشد

۲۸ آذر ۱۳۹۴ | ۱۱:۰۰ کد : ۱۶۶۳۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۶۱
کارگاه آموزشی پیشگیری از ایدز؛ تربیت مربیان (TOT) ویژه کارشناسان مراکز مشاوره دانشجویی دانشگاه های منطقه 4 کشور در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برگزارشد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکترمحم...
کارگاه آموزشی پیشگیری از ایدز؛  تربیت مربیان (TOT) ویژه کارشناسان مراکز مشاوره دانشجویی دانشگاه های منطقه 4 کشور در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکترمحمدرضا حسن زاده معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در مراسم افتتاحیه این کارگاه گفت: متاسفانه آمار مبتلایان به بیماری ایدز در جامعه بالاست و برگزاری کارگاه های آموزشی و اطلاع رسانی یک ضرورت است.
در ادامه دکتر نورآبادی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: موضوع کارگاه، تربیت مربی جهت افزایش سواد اجتماعی در زمینه پیشگیری و کنترل بیماری ایدز بر اساس مدل جامع سیستماتیک آموزش و ارتقای سلامت می باشد. رده اول این کارگاه ها به صورت آبشاری برای کارشناسان مراکز مشاوره دانشگاه های وزارت علوم و  همچنین کارشناسان ایدز دانشگاه های علوم پزشکی می باشد.
وی افزود: در رده بعدی این کارشناسان اقدام به تربیت مربیان دانشجو از بین دانشجویان واجدالشرایط می کنند و در مرحله آخر دانشجویان مربی با حضور در کلاس ها آموخته های خود را در رابطه با بیماری ایدز به هم کلاسی ها  و هم دانشگاهی های خود منتقل می کنند.
دکتر نورآبادی گفت: مدل جامع سیستماتیک آموزش و ارتقای سلامت رویکردی جدید در مدیریت دانش سلامت با هدف افزایش سواد سلامت مردم و بهره گیری از سرمایه های اجتماعی جهت تغییر رفتار سلامتی مردم با استراتژی تربیت مربیان به صورت آبشاری و استفاده از چهار تکنیک آموزشی و ارتباطی جلب حمایت همه جانبه، بازاریابی اجتماعی، کمپین ها و بسیج های اجتماعی می باشد.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در تعریف ارتقای سلامت گفت: توانمند سازی مردم در شناخت عوامل تاثیرگذار بر سلامت فردی و اجتماعی و تصمیم گیری صحیح در انتخاب رفتار سلامتی و رعایت شیوه زندگی سالم می باشدو سلامتی برخورداری کامل از رفاه جسمانی، روحی، روانی، اجتماعی است.
گفتنی است کارگاه آموزشی پیشگیری از ایدز با حضور کارشناسان مراکز مشاوره دانشجویی دانشگاه های منطقه 4 کشور برگزار شد.