کارگاه آموزشی آنالیز داده‌های حاصل از نسل جدید توالی‌یابی برگزار شد

۲۸ مهر ۱۳۹۴ | ۱۴:۳۵ کد : ۱۶۶۲۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۳۵۲
کارگاه آموزشی آنالیز داده‌های حاصل از نسل جدید توالی‌یابی:RNA-seq و small RNA-seq توسط پژوهشکده کشاورزی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، این کارگاه آموز ...
کارگاه آموزشی آنالیز داده‌های حاصل از نسل جدید توالی‌یابی:RNA-seq و small RNA-seq توسط پژوهشکده کشاورزی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، این کارگاه آموزشی، در قالب طرح آیسد زیر نظر مرکز همکاری‌های علمی و بین‌المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از سوی پژوهشکده کشاورزی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران برگزار شد.
دکتر اسماعیل ابراهیمی عضو هیئت علمی دانشگاه آدلاید استرالیا و دکتر بتول حسین‌پور عضو هیئت علمی پژوهشکده کشاورزی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران از اساتید این کارگاه آموزشی بودند.
بر پایه این گزارش، طی این دوره در خصوص محورهایی چون سطوح مختلف ژنومیکس کاربردی و اهمیت انتقال یک مفهوم بیولوژی به دیتاست برای رول دیسکاوری اسپلایسینگ و Alternative transcript، آنالیز داده‌های Affymetrix، انواع NGS، آنالیز RNA-Seq با CLC Genommics و استفاده از چندین رفرنس ژنوم در آنالیزهای RNA-Seq مطالبی ارائه شد.
گفتنی است شرکت‌کنندگان در این دوره آموزشی از دانشگاه‌ها و مؤسسات مختلف کشور از جمله تهران، تبریز، رشت ، بیرجند، مرکز ملی مهندسی ژنتیک و پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی کرج حضور داشتند.
 

( ۳ )