کارگاه آموزشی آشنایی با نرم افزار متن باز”SAGE” دربیست و پنجمین سمینار جبر ایران برگزارمی شود

۲۲ تیر ۱۳۹۵ | ۱۱:۱۳ کد : ۱۶۶۱۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۱۶
دکترغلامرضا مقدسی رئیس دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر دانشگاه حکیم سبزواری و دبیر بیست و پنجمین سمینار جبر ایران از برپایی کارگاه آموزشی ” آشنایی با نرم افزار متن بازSAGE” دراین همایش خبر د...
دکترغلامرضا مقدسی رئیس دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر دانشگاه حکیم سبزواری  و دبیر بیست و پنجمین سمینار جبر ایران از برپایی کارگاه آموزشی ” آشنایی با نرم افزار متن بازSAGE” دراین همایش  خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترمقدسی با اعلام خبر برگزاری این کارگاه گفت: سیج یک نرم افزار متن باز است که جامعه هدف این نرم افزار  را جامعه ریاضیات  تشکیل می دهد.
دبیربیست و پنجمین سمینار جبر ایران  با اشاره به اینکه این نرم افزار از شاخه های جبر، هندسه، نظریه اعداد، رمزنگاری، محاسبات عددی و شاخه های مرتبط پشتیبانی می کند، گفت: کاربران اصلی این نرم افزار را محققان، دانشجویان و مدرسان  ریاضیات تشکیل می دهند.
دکترمقدسی در ادامه با عنوان اینکه زمان برگزاری این کارگاه  روز سه شنبه ۲۹ تیرماه ساعت ۱۹ در دانشکده ریاضی  و علوم کامپیوتر است و عنوان تصریح کرد: مدرس این کارگاه دکتراحسان استاجی عضو هیئت علمی گروه ریاضی محض دانشگاه حکیم سبزواری  می باشد.