کارگاه آموزشی "راهبرد های علم برتر و ارتقایکیفیت پژوهش در دانشگاه ها دانشگاه شهید مدنی آذربایجان برگزار شد

۲۹ مهر ۱۳۹۵ | ۱۲:۲۱ کد : ۱۶۶۰۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۶۰۹
کارگاه آموزشی "راهبرد های علم برتر و ارتقای کیفیت پژوهش در دانشگاه ها " توسط دکتر محمد جواد دهقانی رئیس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری ایران  و دکتر گزنی و ارسطوپور ، معاونان این مرکز ، ...
کارگاه آموزشی "راهبرد های علم برتر و ارتقایکیفیت پژوهش در دانشگاه ها دانشگاه شهید مدنی آذربایجان برگزار شد
کارگاه آموزشی "راهبرد های علم برتر و ارتقای کیفیت پژوهش در دانشگاه ها " توسط دکتر محمد جواد دهقانی رئیس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری ایران  و دکتر گزنی و ارسطوپور ، معاونان این مرکز ، در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان برگزارشد .
به گزارش روابط عمومی  وزارت علوم ، دکتر حسن ولی زاده  رئیس دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در افتتاحیه کارگاه مذکور طی سخنانی با اشاره به پتانسیل های شایسته این دانشگاه در زمینه های مختلف آموزشی و پژوهشی ، ارتقای جایگاه علمی دانشگاه را نسبت به سال های اخیر نشان از کار و تلاش استادان و دانشگاهیان پرتلاش این مجموعه دانست .
دکترولی زاده در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لزوم ریل گذاری و فراهم کردن زیرساخت های لازم برای دانشگاه ها گفت : دانشگاه ها باید به جایگاهى برسند که اساس اقتصاد کشور به آن وابسته باشد.
وی از برنامه ریزی های جامع این دانشگاه در خصوص جهت دهی به پایان نامه ها ی دکتری و ارتقای  کیفیت پژوهش خبرداد و گفت : در این راستا برآنیم تا انشالله کیفیت کارهای پژوهشی ارتقا یافته و ارتباط موضوعات تحقیقاتى در دانشگاه با مسائل در صنعت و جامعه تقویت شود.
در این کارگاه یکروزه دکتر دهقانی ، رئیس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری ایران به همراه دکتر گزنی و  خانم دکتر ارسطوپور معاونان این مرکز به ارائه سخنرانی هایی با موضوع راهبرد های علم برتر و ارتقاای کیفیت پژوهش در دانشگاه ها پرداختند .
دکتر دهقانی در سخنانی با بیان اینکه هدف از ایجاد شاخه  مرکز منطقه ای علوم و فناوری در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان ،تامین منابع مختلف علمی برای اعضای هیئت علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی در دانشگاه ها بود، افزود : با ایجاد این شاخه دسترسی  مستقیم به منابع از جمله مجلات مختلف بزبانهای فارسی  ، انگلیسی و عربی که یک مجموعه متشکل از 4 میلیون مدرک است فراهم میشود و امکان تامین منابع ، حتی غیر از مجموعه موجود که در پایگاه های بین المللی قرار داشته باشد، توسط این مرکز وجود خواهد داشت.
وی همچنین رتبه 27 این دانشگاه را با عنایت به  شاخص هایی مانند تعداد دانشجو و استاد رتبه خوبی ارزیابی کرده و گفت : با توجه به تعداد و کیفیت مقالات استادان که توسط ما در پایگاه های استنادی بین المللی رصد میشوند،  انتظار وپیش بینی ما این است که با خدمات  و دسترسی به منابع جدید شاهد رشد بیش از پیش و ارتقای همه جانبه ملی و بین المللی  این دانشگاه باشیم.
دکتر دهقانی در ادامه به برنامه های آینده مرکز منطقه ای علوم و فناوری نیز اشاره کرده و گفت :  سعی داریم با شکل های  مختلفی با ایجاد کارگاه ها و  اطلاع رسانی هایی که انجام میدهیم با سیاستگزاری های لازم و توجه به منویات مقام معظم رهبری  ، توجه جامعه علمی کشور را نه فقط به سمت  کمیت تولید علم بلکه به سمت بخش هایی ازعلم که در سیاست های کلان علم و فناوری دیده شده ازجمله تاثیرگزاری اقتصادی ، کاربردی کردن  پژوهش ها ، رفع نیازهای صنایع کشور و رفع سایر نیازهای جامعه  سوق دهیم