کارشناسان فنی ستاد انرژی‌های تجدیدپذیر از نیروگاه 20 کیلو وات فتوولتائیک سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران بازدید کردند

۱۲ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۴:۱۶ کد : ۱۶۵۹۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۳۵
کارشناسان فنی ستاد انرژی‌های تجدیدپذیر و معاونت فناوری ریاست جمهوری از پژوهشکده مواد پیشرفته و انرژی های نو سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران بازدید کردند.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، با هدف پا...
کارشناسان فنی ستاد انرژی‌های تجدیدپذیر و معاونت فناوری ریاست جمهوری از پژوهشکده مواد پیشرفته و انرژی های نو سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، با هدف پایش و مقایسه عملکرد تمام نیروگاه‌های مشابه در کشور و انتخاب بهترین نمونه برای جلب حمایت‌های بیشتر، از عملکرد نیروگاه خورشیدی مستقر در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران بازدید به عمل‌ آمد.
در این دیدار و در راستای ارتقای سطح پروژه‌های بعدی، پیشنهادات و تدابیر مناسب برای برنامه‌ریزی منطقی به‌منظور تجزیه و تحلیل مشکلات موجود و ارائه راه‌حل‌های کارشناسی برای رفع مشکلات مربوط به پروژه‌های مشابه، گروه‌های مشترکی تشکیل و موارد به بحث و تبادل نظر کشیده ‌شد.
دکتر کفلو، رئیس پژوهشکده مواد پیشرفته و انرژی‌های نو با برشمردن توانمندی‌ها و قابلیت‌های پژوهشکده مواد پیشرفته و انرژی‌های نو گفت: این پژوهشکده در انجام پژوهش­های علمی، کاربردی، توسعه­ای در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر اقدامات موثری را انجام داده‌است.
وی افزود: امیدواریم این دیدارها در برقراری روابط فی‌مابین با دیگر مراکز تحقیقاتی در امر انرژی‌های تجدیدپذیر اثربخش بوده و بتوانیم بسترهای لازم برای افزایش همکاری‌های علمی و تحقیقاتی فی‌مابین را فراهم آوریم.
در این دیدار همچنین از سایت نیروگاه 20 کیلو وات فتوولتایی و روند کلی طراحی، ساخت، راه‌انداری و عملکرد نیروگاه بازدید شد.