یک سوم اعضای هیئت علمی دانشگاه مازندران را دانشیاران و استادان تشکیل می دهند

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۱۶:۳۰ کد : ۱۶۵۸۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۰۵
دکتراصغری آقمشهدی رئیس دانشگاه مازندران، این دانشگاه را دارای سابقه ای بالغ بر 45 سال معرفی کرد و گفت: این دانشگاه با 12 هزار دانشجو و 12 دانشکده و دارا بودن کلیه رشته های تحصیلی به جزرشته های علوم پز...
دکتراصغری آقمشهدی رئیس دانشگاه مازندران، این دانشگاه را دارای سابقه ای بالغ بر 45 سال معرفی کرد و گفت: این دانشگاه با 12 هزار دانشجو و 12 دانشکده و دارا بودن کلیه رشته های تحصیلی به جزرشته های علوم پزشکی و علوم کشاورزی و منابع طبیعی، بزرگ ترین مرکز آموزش عالی استان مازندران محسوب می شود.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتراصغری آقمشهدی با اشاره به اینکه جز20 دانشگاه برتر کشورهستیم، به آخرین رتبه بندی های کشوری و خارجی دانشگاه ها اذعان کرد و گفت: در رتبه بندی وزارت علوم، دانشگاه مازندران رتبه 19 و در رتبه بندی موسسه جهانی یوراپ، رتبه 18 را کسب کرده است.
وی درضمن یادآوری انعقاد تفاهم نامه همکاری دانشگاه مازندران با دانشگاه آستراخان روسیه درخصوص تبادل دانشجویان مهمان، گفت: توسعه علمی و بین المللی کردن دانشگاه مازندران، ازسیاست ها و اولویت های کاری ما درسال جدید به شمار می آید.
رئیس دانشگاه مازندران به آمار اعلام شده ازسوی معاون آموزشی وزیرعلوم دراجلاس اخیر روسای دانشگاه های سراسر کشور در خصوص جذب دانشجویان خارجی اشاره کرد و از قول وی گفت: در سال 93 حدود 4 هزار دانشجوی خارجی درایران پس ازگذراندن دوره یادگیری زبان فارسی پذیرش شده و رسماً دردانشگاه های ایران مشغول به تحصیل هستند.
دکتراصغری آقمشهدی با اذعان به توان علمی و ظرفیت بالای دانشگاه مازندران ازجهت امکانات آموزشی و وجود دوره ها و مقاطع مختلف تحصیلی(کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری) گفت: دریکی از معیارهای مهم رتبه بندی اخیر، دانشگاه مازندران درشاخص" نسبت دانشیار و استاد به کل اعضای هیئت علمی"، جز10 دانشگاه برتر ایران شناخته شد که این مهم نشانگر وجود اعضای هیئت علمی باتجربه است و یک سوم اعضای هیئت علمی دانشگاه مازندران را دانشیاران و استادان تشکیل می دهند.
رئیس دانشگاه مازندران درپایان سخنانش، با اشاره به اهمیت کسب علم و تحصیل دانش درمیان مسلمانان، گفت: طی کردن راه طولانی کسب علم و تحصیل درمتون دینی ما مورد تاکید فراوان قرارگرفته به طوری که پیامبرعظیم الشان اسلام(ص) همواره مسلمانان را به علم آموزی تشویق کرده و می فرماید:" به دنبال طلب علم بروید حتی تا کشور چین".
گفتنی است تعداد 80 نفر از دانشجویان خارجی از 16 کشور سوریه، تاجیکستان، عراق، لبنان، پاکستان، یمن، افغانستان، فلسطین، ساحل عاج، بحرین، مالی، نیجریه، هندوستان، بروندی، مصر و ارمنستان که دردانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین درحال گذراندن دوره یادگیری زبان فارسی هستند، با همت دفترهمکاری های علمی و بین المللی دانشگاه مازندران به منظورآشنایی با فضاها و امکانات آموزشی دانشگاه مازندران و یافتن بهترین دانشگاه جهت انتخاب محل تحصیل شان، در مدت دو روز از دانشگاه مازندران بازدید می کنند.